Katolická církev v České republice > Brněnská diecéze

Vyhledávání:

Biskupství brněnské Pastorace Rodiny Mládež Katecheté Knihovna Muzeum Církevní soud Charita Svatý otec v Brně
česky slovensky polski english deutsch italiano

Kněží a jáhni

Předem zaregistrovaným kněžím a jáhnům bude zaslán dopis s informacemi o papežské bohoslužbě a místenka (jmenovka) do předního sektoru vyhrazeného pro kněze a jáhny. Do tohoto sektoru bude umožněn přístup pouze s patřičnou místenkou (jmenovkou) a občanským průkazem.

Areál letiště v Brně-Tuřanech bude otevřen od 4.00 hodin ráno. Je třeba, aby kněží podávající svaté přijímání, byli na místě nejpozději v 7.00. Ostatní kněze prosíme, aby přišli nejpozději do 7:30. Sektor se uzavírá v 9.30 hodin a průchod bezpečnostními rámy bude zdlouhavý, proto je nutné být na místě včas.

Kněží a jáhni si ke koncelebraci přinesou bílou albu (humerál, cingulum) a zelenou štolu. K bohoslužbě se připraví ve stanu pro ně určeném a postupně budou odcházet do vyhrazeného sektoru. Ve stanu si mohou nechat osobní věci, během bohoslužby bude ve stanu služba. Prosíme, neberte s sebou cennosti!

Během bohoslužby se zaregistrovaní kněží a jáhni zapojí do podávání svatého přijímání. Je nutné dbát pokynů asistence, která kněze a jáhny odvede do předem určeného sektoru. Po podávání svatého přijímání odnesou kněží a jáhni zbylé hostie do kaple, která bude postavena vedle stanu pro kněze, a vrátí se zpět do sektoru vyhrazeného pro kněze. Po bohoslužbě se kněží a jáhni ve stanu odstrojí z liturgického oblečení a vyzvednou si osobní věci.

Zodpovědná osoba za kněze: Mgr. Pavel Šenkyřík, senkec@seznam.cz, tel. 732 638 057