Místenky

Předem objednané místenky budou společně s brožurami s liturgickými texty rozeslány do farností v první polovině měsíce září.

V areálu letiště Brno-Tuřany, kde se bude konat bohoslužba se Svatým otcem, je dostatek místa pro všechny poutníky.

Samozřejmě je možno přijít přímo na bohoslužbu a vyzvednout si místenku před vstupem do areálu v informačních stanech.

Těm, kdo si nestihli objednat místenky do 31. srpna 2009, nabízíme následující možnosti:

1)

Kontaktujte kněze ve své farnosti a zeptejte se ho, jestli neobjednal několik místenek navíc, a tedy jestli v září nebude mít k dispozici nadbytečné volné místenky. Jedná se o běžnou praxi ve větších farnostech.

2)

Od 10. do 24. září si můžete místenky pro účast na papežských bohoslužbách v Brně-Tuřanech i ve Staré Boleslavi - bez nutnosti je objednávat předem – zdarma vyzvednout na těchto místech:

Brno Informační kontaktní centrum
Petrov (před katedrálou)
Petrov 1 Po-Pá 8:00-18:00
So-Ne 10:00-18:00
České Budějovice Biskupství českobudějovické Biskupská 4 Po-Pá 8:30-16:00
Hradec Králové Knihkupectví u katedrály
(bývalý Pastýř)
Velké náměstí 36 Po-Pá 8:00-18:00
Litoměřice Biskupství litoměřické Dómské náměstí 1/1 Po-Pá 7:30-16:00
Olomouc Arcibiskupská kurie (vrátnice) Biskupské náměstí 2 Po-Pá 6:00-18:00
Ostrava Biskupství ostravsko-opavské Kostelní náměstí 1 Po-Pá 7:00-15:00
Plzeň Biskupství plzeňské Náměstí republiky 35 Po-Pá 7:00-18:00
Praha Knihkupectví u sv. Víta Hradčanské náměstí 16 Po-So 9:30-17:30

Místenky budou k dispozici zdarma také v ostatních prodejnách Karmelitánského nakladatelství. Adresy a otvírací dobu najdete zde

3)
V neděli 27. září přijdete do areálu u letiště Brno-Tuřany a u vstupu v informačních stanech obdržíte volné místenky. Je však nutno počítat se zadními sektory, které budou ještě volné. Díky velkoplošným obrazovkám bude ze všech sektorů dobře vidět.
Doporučujeme příchod co nejdříve, nejlépe již kolem 5. hodiny. Areál se otevírá ve 4 hodiny ráno.

Při postupu podle bodů 1) až 3) prosím počítejte s místenkami do běžných sektorů, již nelze objednávat místenky do specializovaných sektorů (např. „mládež“ nebo „ministranti“). Místenek do běžných sektorů bude dostatek i při distribuci v samotný den bohoslužby.