Katolická církev v České republice > Brněnská diecéze

Vyhledávání:

Biskupství brněnské Pastorace Rodiny Mládež Katecheté Knihovna Muzeum Církevní soud Charita Svatý otec v Brně
česky slovensky polski english deutsch italiano

Město Brno

Město Brno, druhé největší město České republiky s téměř 400.000 obyvateli, leží v centrální části Evropy. V okruhu od 120 do 200 km od Brna se nachází další významné evropské metropole: Praha, Vídeň a Bratislava. Na mezinárodní letiště do Brna létají pravidelné letecké spoje.

Brno je moravskou metropolí a výchozí turistickou destinací za poznáním přírodních a kulturních krás regionu jižní Morava. Na sever od Brna se nachází chráněná oblast Moravského krasu a směrem na jih se rozprostírají vinice se stylovými vinnými sklípky. Město je obklopeno krásnými smíšenými lesy, které nabízejí mnoho příležitostí pro turistiku a cykloturistiku.

Brno se pyšní mnoha architektonickými památkami, které jsou důkazem jeho bohaté historie. Perlou moderní architektury je světově proslulá vila Tugendhat – dílo německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dnes je Brno sídlem 12 vysokých škol, nejvýznamnějších orgánů justice a centrem vědy, výzkumu a inovací. Nabízí bohaté možnosti kulturního vyžití v divadlech, muzeích, galeriích, kinech a klubech. Obrovský hospodářský a společenský význam představuje pro metropoli výstaviště, které má už osmdesátiletou tradici a je místem konání řady mezinárodních veletrhů, výstav a kongresů. Každoročně jsou ve městě pořádány kulturní akce, festivaly a také významné sportovní podniky (např. Grand Prix silničních motocyklů).

Webové stránky:

Kontakt:
Turistické informační centrum města Brna
IC Radnická 8 (Stará radnice), 602 00 Brno
IC Nádražní 8, 602 00 Brno
tel.: +420 542 427 150
e-mail: info@ticbrno.cz
web: www.ticbrno.cz