Duchovní centrum
Vranov u Brna

Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

Připomenutí a oslavy událostí listopadu 1989

15.11.2019

K připomenutí a oslavám 30. výročí revoluce v roce 1989, významného mezníku novodobých českých církevních dějin, přispěje Biskupství brněnské nabídkou několika zajímavých programů a akcí.

Oslavy 30. výročí listopadových událostí na Petrově

15.11.2019 - 17.11.2019

Přehled oslav 30. výročí listopadových událostí roku 1989, které pořádá Biskupství brněnské v neděli 17. listopadu 2019 v Brně na Petrově, je ZDE

Mše na Petrově připomene výročí revoluce

17.11.2019

V neděli 17. listopadu 2019 v 10.30 hodin bude v katedrále sv. Petra a Pavla brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle slavit pontifikální bohoslužbu při příležitosti 30. výročí listopadových událostí roku 1989. Večer v katedrále zazní koncert duchovní hudby - Dvořákovo oratorium Svatá Ludmila op. 71.

Žehnání varhan ve Štítarech

17.11.2019

V neděli 17. listopadu 2019 v 15.00 hodin v kostele sv. Jiří ve Štítarech požehná brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul obnovené varhany.

V Předklášteří připomenou 30. výročí kanonizace sv. Anežky České

17.11.2019

V klášteře Porta coeli v Předklášteří u Tišnova každoročně slaví děkovnou bohoslužbu při příležitosti výročí kanonizace sv. Anežky České.