Duchovní centrum
Vranov u Brna

Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

Brněnskou diecézí voní káva

22.09.2019

Fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze – PULS založil brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle. Při příležitosti druhého výročí existence fondu jsme požádali jeho správce P. Pavla Kafku o malé ohlédnutí.

„Poslední“ den otevřených dveří kostela sv. Markéty v Jaroměřicích

20.09.2019

„Poslední“ den otevřených dveří kostela sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou před zahájením zásadních oprav je naplánován na 20. září 2019 od 18.00 hodin.

Rozezvoňme celou Evropu

21.09.2019

Dne 21. září si celý svět připomíná Mezinárodní den míru a v rámci Evropského roku kulturního dědictví proběhne v tento den opět akce „A zvony zvoní“. Česká biskupská konference vyzývá k připojení se k této iniciativě, jejímž cílem je v jeden okamžik rozeznít v celé Evropě co největší počet zvonů jako symbolů míru.

Na Svatoludmilské pouti bude možnost uctít ostatky knížete Václava a kněžny Ludmily

V sobotu 21. září se na Tetíně bude konat Svatoludmilská pouť

16. pěší smírná pouť P. MUDr. Ladislava Kubíčka.

21.09.2019

V sobotu 21. září 2019 v 8.00 hodin na hřbitově v Kunštátě u hrobu kněze P. Ladislava Kubíčka bude zahájena šestnáctá pěší smírná pouť, která vyvrcholí mší svatou v kostele P. Marie Bolestné ve Sloupu v Moravském Krasu v 17.00 hodin. Hlavním celebrantem mše svaté bude P. Ing. Mgr. Pavel Habrovec.