Duchovní centrum
Vranov u Brna

Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

Advent 2021 na Petrově

16.12.2021

Přehled adventních duchovních a kulturních programů v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně ZDE.

Aplikace Průvodce adventem 2021

06.12.2021

Aplikace Průvodce adventem 2021 nabízí inspirativní pohledy pro adventní dny. V letošním roce je možné ji stáhnout i v plné verzi pro iOS. Můžete zdarma stáhnout na Google Play nebo App Store.

Opatření pro bohoslužby se v nouzovém stavu nemění

06.12.2021

Vláda ČR dnes, 25. listopadu 2021, vyhlásila po celém území ČR opětovně nouzový stav kvůli stále zhoršující se situaci pandemie covid-19. Vláda v demisi ho vyhlásila na 30 dní s platností od 26. listopadu 2021 18:00 hod. do 25. prosince 2021 23:59 hod.

Pozvání na roráty

28.11.2021 - 16.12.2021

„Roráty“ byly původně votivní mše svaté ke cti Panny Marie o sobotách adventní doby, rozšířené již od doby Karla IV., doprovázené nádhernými liturgickými zpěvy (známá vstupní antifona "Ejhle, Hospodin přijde" pochází z antifonáře prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic z roku 1364).

Žabovřeské rozmlouvání s P. Všetulou

01.12.2021

Ve středu 1. prosince 2021 v 19.00 hodin se v Brně-Žabovřeskách v kostele Panny Marie Pomocnice (u salesiánů) koná další Žabovřeské rozmlouvání, tentokrát se salesiánem P. Liborem Všetulou.