Duchovní centrum
Vranov u Brna

Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

Omezení pro bohoslužby zůstávají nezměněna

01.03.2021 - 07.03.2021

V souvislosti s vyhlášením nového nouzového stavu od 1. března 2021 zůstávají omezení pro bohoslužby nezměněna, tedy je možné naplnit 10% kapacity kostela k sezení. Platí také zákaz hromadného zpěvu s výjimkou sboru nebo zpěváků na odděleném místě.

Postní pátky se svatým Josefem

19.02.2021 - 19.03.2021

Od 8. prosince 2020 běží Rok sv. Josefa, který vyhlásil papež František. Proto i letošní postní pátky chceme prožít s touto výjimečnou postavou.

Přímé přenosy bohoslužeb od 1. do 7. března 2021

01.03.2021 - 07.03.2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Slovo arcibiskupa Graubnera ke zpřísněným opatřením

02.03.2021 - 08.03.2021

Využívejme možnosti účastnit se bohoslužeb i ve všední dny, modleme se růženec a prosme o přímluvu naše patrony i kandidáty blahořečení, avšak neobcházejme opatření a nehazardujme s lidskými životy

Před osmi lety opustil Benedikt XVI. úřad papeže

02.03.2021

28. února uběhlo již osm let ode dne, kdy poslední únorový den roku 2013 opustil úřad papeže Benedikt XVI. Začalo tak období „sede vacante“ - uprázdnění Apoštolského stolce, které trvalo až do zvolení papeže Františka v březnu 2013.