Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

„Mendel je ….“

20.07.2018 - 22.07.2018

Dne 20. až 22. července 2018 bude slavnostně otevřen historický prostor „Klenotnice Augustiniánského opatství v Brně“. Koná se tak v rámci l dalšího ročníku festivalu „MENDEL JE…“ věnovaného velké brněnské osobnosti , augustiniánovi G. J. Mendelovi.

Do Vysokých Tater s milosrdnými bratry

31.07.2018

Výlet do Vysokých Tater, kde se nabízí příležitost k prohloubení a poznání svého osobního povolání ve službě bližním nabízejí milosrdní bratři v Brně letos již potřetí. Čas strávený v horách a ztišení v přírodě jsou k tomu nejlepším nástrojem. Akce určená mužům od 18 do 40 let proběhne ve dnech 5. až 9. září 2018.

Rozkvetlá Zelená hora

30.08.2018

Netradiční květinová výzdoba bude instalována v chrámovém prostoru poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou od 30. srpna do 10. září 2018.

Obnova pro manžele

10.09.2018

Komunita Emmanuel pořádá obnovu pro manžele „Láska a Pravda“, která se bude konat letos na podzim v Brně. Jedná se o setkání pro povzbuzení a sdílení zkušenosti lidského a duchovního rozměru manželství, které vede k oživení a prohloubení vzájemného vztahu.

Víkend rodin s malými dětmi

14.09.2018

Komunita Emmanuel pořádá ve dnech 21. až 23. září 2018 Víkend rodin s malými dětmi. „Jedná se o setkání „šité na míru“ rodinám, které mají malé děti (asi do dvanácti let).