Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

Výběrové řízení na obsazení místa „odborný pracovník správy majetku“

31.05.2017

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „odborný pracovník správy majetku“.
Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Fotografkám a fotografům: Těšíme se na Vaše snímky!

30.06.2017

V roce 2017 slaví brněnská diecéze 240. výročí od svého založení. Jednou z akcí, které Biskupství brněnské v tomto roce uspořádá, je také výstava nazvaná Brněnská diecéze ve fotografiích, do které jako autor může do 30. června 2017 přispět každý amatérský či profesionální fotograf či fotografka.

IV. jarní celostátní setkání nemocničních kaplanů 2017

22.05.2017

Katolická asociace nemocničních kaplanů v České republice a Biskupství brněnské pořádají VI. jarní celorepublikové setkání nemocničních kaplanů, a to v pondělí 22. května 2017 v prostorách Biskupství brněnského

Mše ke cti sv. Rity

22.05.2017

V pondělí 22. května 2017 v 18.00 hodin bude v mariánské bazilice na Starém Brně slavena mše k uctění svaté Rity. Hlavním celebrantem bude kancléř brněnského biskupství a farář z Římskokatolické farnosti u sv. Tomáše v Brně Mons. Jan Mráz.

WxP va Žbovřeskách

24.05.2017

Na svátek Panny Marie Pomocnice křesťanů 24. května 2017 pořádají salesiáni v Brně-Žabovřeskách rockový koncert mladé kapely WxP ze Sebranic u Litomyšle. Začátek koncertu je v 19.30 hodin ve venkovním amfiteátru u kostela Panny Marie Pomocnice.