Duchovní centrum
Vranov u Brna

Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

Nová pravidla pro účast na bohoslužbách od 3. prosince 2020

03.12.2020 - 12.12.2020

Podle dnešního (30. 11. 2020) usnesení Vlády ČR bude s účinností od 3. prosince 2020 na bohoslužbách povolen takový počet účastníků, který v daném kostele nepřekročí 30% míst k sezení.

Biskupové Čech, Moravy a Slezska vybízejí k postu za ukončení pandemie

02.12.2020 - 16.12.2020

Čeští a moravští biskupové se společně obracejí na věřící, vyzývají je k postu a almužně za ukončení pandemie po první tři středy v prosinci a o zasvěcení se Dítěti Ježíši doma u jesliček v rodině. Text celého prohlášení i modlitbu přinášíme níže.

Průvodce adventem 2020 opět také pro android

27.11.2020 - 12.12.2020

Pastorační středisko brněnské diecéze připravilo letos vylepšenou aplikaci „Průvodce adventem 2020“, která může pomoci k užitečnému prožití adventní doby. Aplikace je určena těm, kteří mají touhu a odhodlání prožít advent v blízkosti Božího slova, které je jádrem každodenního rozjímání, meditace.

Křesťanské Vánoce.cz budou bohatší

19.11.2020 - 10.12.2020

Blíží se čas Vánoc a zanedlouho rozsvítíme první svíčku na adventním věnci. V letošní těžko předvídatelné situaci si lze jen stěží představit, jak budou advent a Vánoce probíhat.

Průvodce Adventem 2020

02.12.2020

Pastorační středisko brněnské diecéze připravilo letos již podvacáté vyhledávanou brožuru Průvodce adventem 2020, která může pomoci k užitečnému prožití adventní doby.