Duchovní centrum
Vranov u Brna

Průvodce adventem připravil: Roman Kubín
Fotografie: (af)

Texty Průvodce adventem jsou nyní snadno dostupné všem uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Průvodce adventem“ lze do smartphonu či tabletu vyhledat a stáhnout standardně pomocí služby „Obchod Play“.

Pokyny brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho pro brněnskou diecézi v souvislosti s aktuální situací pandemie COVID- 19

19.09.2020 - 19.10.2020

S platností od 19. září 2020 uděluje brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle pro věřící brněnské diecéze, kteří patří do některé z rizikových skupin, dispens od osobní účasti na nedělení bohoslužbě.

Běh pro Hospic sv. Alžběty

26.09.2020

Hospic sv. Alžběty o.p.s. zve individuální účastníky všech věkových i výkonnostních kategorií i firemní týmy na 3. ročník Běhu pro Hospic sv. Alžběty, benefičního běžeckého happeningu, který se koná v sobotu 26. září 2020 od 10.00 hodin.

Výběrové řízení na obsazení místa „technik stavebních investic“

30.09.2020

Biskupství brněnské vypisuje výběrová řízení na obsazení pozice „technik stavebních investic“ pro Brno-venkov, Znojemsko a Břeclavsko.

Křetínská farnost slaví výročí svého patrona, sv. Jeronýma

04.10.2020

Při příležitosti 1600 let od úmrtí sv. Jeronýma (+ 30. září 420), patrona farnosti, připravila farnost Křetín řadu duchovních a kulturních akcí. Akce budou probíhat v období od 4. října do 22. listopadu letošního roku.

Výstava o 1. brněnském biskupovi

04.10.2020

Před 300 lety, 4. října 1720, se v Pačlavicích u Zdounek narodil Matyáš František Chorinský z Ledské, pozdější první brněnský biskup.