Informace o Pastoračním středisku
Pastorační středisko je především profesním zázemím pro ty, kteří pod vedením biskupa pracují v diecézi v oblasti pastoračních aktivit. Zároveň chce přinášet rozmanité informace a podněty pro všechny, kteří se aktivně zapojují do života místních farních obcí nebo se jakkoli zajímají o život církve zde a nyní. Naše činnost se rozvíjí v těchto oblastech:
  • informace
  • vzdělání
  • koordinace

Pastorační středisko je odpovědné místnímu biskupovi,
kterým je Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle.

Vedením Pastoračního střediska pro brněnskou diecézi
byl pověřen P. Mgr. Roman Kubín, biskupský delegát pro pastoraci.

Tyto stránky představují vlastní pastorační nabídku, aktivity zastřešené naším střediskem, a zároveň jsou rozcestníkem do jiných souvisejících oblastí.

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.