Informace o Pastoračním středisku
Pastorační středisko je především profesním zázemím pro ty, kteří pod vedením biskupa pracují v diecézi v oblasti pastoračních aktivit. Zároveň chce přinášet rozmanité informace a podněty pro všechny, kteří se aktivně zapojují do života místních farních obcí nebo se jakkoli zajímají o život církve zde a nyní. Naše činnost se rozvíjí v těchto oblastech:
  • informace
  • vzdělání
  • koordinace

Pastorační středisko je odpovědné místnímu biskupovi,
kterým je Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle.

Vedením Pastoračního střediska pro brněnskou diecézi
byl pověřen P. Mgr. Roman Kubín, biskupský delegát pro pastoraci.

Tyto stránky představují vlastní pastorační nabídku, aktivity zastřešené naším střediskem, a zároveň jsou rozcestníkem do jiných souvisejících oblastí.

2018: Chodíme spolu a co dál?

24.02.2018

Komunita Emmanuel v Brně pořádá víkend pro ty, kdo spolu chodí, myslí to se svým vztahem vážně a přemýšlejí o manželství. Setkání obsahuje společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Víkend je určen pouze pro páry.

Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

25.02.2018

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

Výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku

28.02.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.
Podrobnější informace o pracovní náplni a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Postní meditace s hudbou u sv. Augustina

04.03.2018

V neděli 4. března 2018 v 15.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti komponovaný pořad - postní meditace s hudbou.

Iniciativa 24 hodin pro Pána

09.03.2018

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.