Informace o Pastoračním středisku
Pastorační středisko je především profesním zázemím pro ty, kteří pod vedením biskupa pracují v diecézi v oblasti pastoračních aktivit. Zároveň chce přinášet rozmanité informace a podněty pro všechny, kteří se aktivně zapojují do života místních farních obcí nebo se jakkoli zajímají o život církve zde a nyní. Naše činnost se rozvíjí v těchto oblastech:
  • informace
  • vzdělání
  • koordinace

Pastorační středisko je odpovědné místnímu biskupovi,
kterým je Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle.

Vedením Pastoračního střediska pro brněnskou diecézi
byl pověřen P. Mgr. Roman Kubín, biskupský delegát pro pastoraci.

Tyto stránky představují vlastní pastorační nabídku, aktivity zastřešené naším střediskem, a zároveň jsou rozcestníkem do jiných souvisejících oblastí.

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.