Na papežskou bohoslužbu se do Brna chystá přes čtyřicet biskupů

Vídeňský kardinál Christoph Schönborn, boskovický rodák kardinál Tomáš Špidlík z Vatikánu, kardinál Stanislaw Dziwisz - osobní sekretář papeže Jana Pavla II., či kolínský kardinál Joachim Meisner patří k významným hostům, kteří potvrdili svou účast na bohoslužbě se Svatým otcem Benediktem XVI. v Brně.

Biskupů se přihlásilo přes čtyřicet a pro každého z nich je připraven nový ornát, který brněnské biskupství zadalo k výrobě u firmy Asga v polském městečku Kierlikowkia. Tato firma šije liturgické oblečení všeho druhu a má zakázky prakticky z celé Evropy. Liturgická barva bohoslužby Svatého otce v Brně bude zelená. Všichni biskupové budou mít tedy ornáty stejné. Sv. otec bude mít liturgický oděv připravený ve Vatikánu. Biskupské ornáty si po návštěvě papeže budou moci odkoupit jednotlivé farnosti a kněží jako památku na papežskou návštěvu v Brně.

Zatím nejvzdálenější host je biskup Paul Ponen Kubi (nar. 1956) z Bangladéše, diecéze Mymensingh.

19. září 2009 | Martina Jandlová