Mimořádné termíny ke svátosti smíření

V posledních dnech přípravy, které zbývají do příjezdu Svatého otce do Brna, vyzývá brněnský biskup Vojtěch Cikrle věřící k možnosti nového začátku, k odpuštění, ke smíření, a nabízí prostřednictvím duchovních správců farností, aby věřící přijali svátost smíření (lidově zpověď).

VÝZVA K PŘIJETÍ SVÁTOSTI SMÍŘENÍ
PŘED NÁVŠTĚVOU SVATÉHO OTCE

Milé sestry, milí bratři,

za několik dní uvítáme v naší zemi Svatého otce. Organizační a technické přípravy jsou v plném proudu, probíhá i řada aktivit v oblasti duchovní přípravy. A právě v ní bychom neměli zapomenout přijmout svátost smíření. Jako završení duchovní přípravy nejen pro ty, kteří se setkání zúčastní osobně, ale i pro ty, kteří z různých důvodů zůstanou doma. Proto jsem vyzval vaše duchovní správce, aby vám umožnili slavit tuto svátost nabídnutím mimořádných možností, kdy pro vás budou připraveni v těchto dnech ve zpovědnicích. Využijte prosím této možnosti, aby očekávaná návštěva přinesla co největší užitek každému z vás.

Provázím vás modlitbou a ze srdce žehnám.
Vojtěch Cikrle

18. září 2009 | Martina Jandlová