Téma papežovy návštěvy v Brně je NADĚJE,
symbolem jedenáctimetrová KOTVA

Autorem architektonického řešení areálu v Brně - Tuřanech je ing. arch Marek Štěpán, který ve svém řešení využil i bohatou symboliku. Protože je tématem návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v Brně naděje, zvolil pro její viditelné vyjádření jedenáctimetrovou kotvu z jemné příhradoviny. Bude umístěna nedaleko hlavního pódia.

Jak uvádí Marek Štěpán: „Kotva je umístěna na pomyslné duchovní ose areálu, která vede od starých Božích muk k této kotvě. Tato osa je spojnicí mezi minulostí - našimi předky, kteří stavěli Boží muka, přes přítomnost - společnou velkou mši - do budoucnosti - s nadějí. Po této ose bude přijíždět Benedikt XVI ve svém papamobilu. Kotva je vysoká jedenáct metrů a je umístěna na metrovém náspu. Je mírně stylizovaná a má bílou barvu, ostatně jako většina areálu. Je vyrobena pro dočasné použití právě v areálu mše Svatéhootce, následně bude recyklována. Má lehkou konstrukci z jemné příhradoviny opláštěné vytmelenou překližkou. V náspu pod ní je ukryt stabilizační podstavec. K jejímu nasvětlení bude využito scénického osvětlení.“

Kotvu vyrobil generální dodavatel areálu Sundrive dle návrhu autora areálu.

Předpokládá se, že v areálu bude vztyčena 23. září 2009.

18. září 2009 | Martina Jandlová