Kříž bude vztyčen v Kapucínských zahradách

Dvanáctimetrový kříž, který je součástí slavnostní mše celebrované papežem Benediktem XVI. v Brně dne 27. září 2009, bude po ukončení návštěvy umístěn v Brně v Kapucínských zahradách, kde bude připomínat ojedinělou návštěvu papeže Benedikta XVI. v Brně.

Zmíněná lokalita není v rozporu s územním plánem. Kapucínské zahrady jsou funkční plochou městské zeleně, přičemž se jedná zároveň o památkově chráněnou plochu zeleně nacházející se přímo na hranici Národní kulturní památky Petrov. Umístění výtvarných děl je v těchto funkčních plochách přípustné.

Horní terasy Kapucínských zahrad (V. a VI. terasu) má město v trvalé výpůjčce od řádu kapucínů a na jejich rekonstrukci je zpracován projekt od Ing. arch. Hrůši, který je i autorem studie na rekonstrukci ostatních teras Kapucínských zahrad.

Možnost umístění kříže na V. terase Kapucínských zahrad byla proto konzultována s autorem jejich rekonstrukce a s jejich správcem, což je Veřejná zeleň města Brna.

Osazení kříže je potřeba koordinovat s připravenou rekonstrukcí V. a VI. terasy, která je hrazena z fondů EU.

Tiskovou zprávu naleznete také na www.brno.cz (Aktuality ► Tiskový servis ►Tiskové zprávy).

18. září 2009 | Pavel Žára