Prodejní stánky v areálu letiště nabízejí pestrý výběr

V neděli 27. září budou v areálu konání bohoslužby se Svatým otcem Benediktem XVI. umístěny rovněž prodejní stánky. Stánky v areálu budou dvojího určení: prodejní stánky a pastorační stánky.

Prodejní stánky budou umístěny uvnitř tří velkých stanových hangárů sestavených z pagod. Tyto hangáry budou postaveny podél cesty směrem od letiště k božím mukám, jak je naznačeno na obrázku níže.

Stánky

Umístění pastoračních stánků prozatím není blíže určeno. Budou jiného typu a jsou určeny pro prezentaci organizací úzce spojených s brněnským biskupstvím.

Stavba stánků

Prodejní stánky budou umístěny uvnitř řady propojených pagod (viz orientační obrázek).
Velikost jednotlivých pagod je 5 x 5 m, budou kryté bílou textilií.
Propojením pagod vzniknou tedy 3 velké hangáry o délce 50 m.
Jednotlivá prodejní místa budou oddělena plůtky s plátny.
Stavba stanů je plánována na dny 15. a 16. září stejně jako stavba většiny ostatních stanů.

Stánky Stánky

Stavbu pastoračních stanů provedou členové organizátorského týmu určeného pro stánky v sobotu 26. září v době od 12 do 13 hodin.

Informace pro zájemce

V tuto chvíli již není volný žádný stánkový prostor. Řeší se pouze odřeknuté pronájmy prostorů, které se nabízí dalším zájemcům v pořadí, v jakém zaslali registrační e-mail. Případně upřednostňujeme dle preference sortimentu.

Počet stánků, sortiment

Doporučený sortiment zahrnuje občerstvení, devocionálie a další druhy zaměřením a úrovní odpovídající konané akci. Nepřípustným sortimentem jsou např. nevkusné upomínkové předměty, nápoje s obsahem alkoholu nad 20% či oděvy jiné, než pro církevní potřeby.

V současné chvíli je přiděleno 46 prodejních míst: pro 26 stánků s občerstvením a 20 s devocionály a ostatním zbožím.

Ve stáncích s občerstvením budou prodejci nabízet např.: langoše, frgály, gyros, cukrovinky, párky, klobásy, kukuřici, trdelník, vegetariánskou stravu, domácí zákusky, guláš, zelňačku, pečená žebra,
lázeňské oplatky. Dále budou prodejci nabízet nápoje: kávu, čaj, další nealkoholické nápoje, pivo a víno. Nápoje s vyšším obsahem alkoholu jsou zakázány.

Na stáncích s devocionály a dalším zbožím budou poutníci moci zakoupit různé upomínkové předměty:
knihy s církevní tematikou, samozřejmě s velkým výběrem z díla Svatého otce, perníčky s historickou tematikou, jubilejní zvonečky vyrobené k této příležitosti, skleněnou madonu, mešní konvičky, mešní víno s etiketou se Svatým otcem, klášterní produkty z celého světa, trička s duchovními motivy, skládací židle, sady euro mincí se znakem Vatikánu, víno dodávané do Vatikánu a další výrobky několika chráněných dílen. Některé stánky budou částečně sloužit jako prezentační, např. stánek Katolického týdeníku nebo Podaných rukou.

Provoz stánků v průběhu celé akce

Sobota 26.7.2009
18:00- 23:30 hodin
Prodej v rámci večerního programu ve stanovém městečku (dobrovolný)