První dva zvony jsou již připraveny

První dva zvony jsou již připravenyVe čtvrtek 10. 9. 2009 byly v pasovské zvonárně Rudolfa Pernera odlity první dva ze tří nových zvonů, které má při návštěvě Brna v neděli 27. 9. 2009 požehnat Svatý otec Benedikt XVI. Po odlití a očištění jsou zvony již připraveny (viz foto). Zvony Panny Marie a sv. Alžběty jsou určeny pro kapli kláštera sester alžbětinek v Brně.

První dva zvony jsou již připraveny Byly pořízeny k 260. výročí založení kláštera (19. 9. 1749) a na památku apoštolské návštěvy Brna papeže Benedikta XVI. a jsou věnovány na památku řeholnic, lékařů a zdravotnického personálu sloužícímu v klášterní nemocnici a zdejším hospici sv. Alžběty a na památku zemřelých řeholnic, lékařů a pacientů nemocnice a hospice. Třetí zvon Martina Středy pro věž brněnského kostela jezuitů bude odlit dnes 15. 9. 2009 v 16.00. Zvon je darem statutárního města Brna na památku papežské návštěvy Brna a na poděkování Martinu Středovi za obranu města v roce 1645.

15. září 2009 | Martin Bejček