Ozvěna papežské SMSky

Přihlásila jsem se k odběru sms s citáty Svatého otce – dnes (5. září 2009) byl první den, kdy tato služba funguje. Zároveň je dnes první sobota v měsíci, den, kdy už poněkolikáté někteří z našeho společenství jezdí na mši sv. do Staré Boleslavi, abychom tam prosili za jednu z nás, která je v terminálním stadiu onkologického onemocnění. Chystala jsem se dnes také, ale byla jsem ráno tak unavená, že jsem prostě nedokázala vstát v dobu, kterou jsem si předsevzala. Když se mi konečně podařilo otevřít oči, bylo přesně 20 minut do odjezdu. Musím přátelům poslat zprávu, aby na mě s autem nečekali, aby aspoň oni stihli mši svatou. Zapnula jsem mobil a vzápětí mi pípla sms: „V malých každodenních rozhodnutích, v nichž stavíme dobro před pohodlnost, žijeme skutečně svůj život. Benedikt XVI.“
Na sraz jsem přišla na minutu přesně.

09. září 2009 | Maria Mlada Ondrášová