Přípravy na odlití nového zvonu na památku apoštolské návštěvy Brna jsou u svého konce

ZvonNadační fond Campianus připravuje na historicky první apoštolskou návštěvu města Brna papeže Benedikta XVI. v neděli 27. 9. 2009 tři nové zvony, které budou Svatým otcem požehnány při bohoslužbě na tuřanském letišti.

Zvony odlévá zvonařská dílna Rudolfa Pernera. Nyní se dokončuje forma i největšího zvonu a bude tak již připravena v pasovské zvonárně k naplnění žhavou zvonovinou. Největší zvon je určen pro brněnský jezuitský kostel, je darem města Brna a je pojmenován podle P. Martina Středy, SJ, který jako rektor brněnské koleje v roce 1645 pomohl ochránit Brno před vojenským obležením. Jeho tělo spočívá v kryptě kostela a jeho památka je stále mezi obyvateli živá a těší se velké úctě. Další již hotové formy jsou připraveny k odlití nových zvonů pro klášter sester alžbětinek v Brně.

Více na http://www.campianus.eu/aktuality.htm

02. září 2009 | Martin Bejček