Eucharistické misky požehná ve Žďáru nad Sázavou brněnský biskup Vojtěch Cikrle

Pro bohoslužbu Svatého otce Benedikta XVI. v Brně počítají organizátoři s pěti sty kněžími, kteří budou - doprovázení asistencí - podávat svaté přijímání v jednotlivých sektorech.

Farář Vladimír Záleský z přípravného týmu pro liturgii dodává: „Eucharistické misky pro bohoslužbu jsou v počtu 500 kusů objednány v keramické dílně Kunštát na Moravě. Keramická miska bude uvnitř glazovaná a musí splňovat hygienické podmínky pro potravinářské účely. Po bohoslužbě si kněží mohou misku odnést na památku, nadále může být využívána pouze pro liturgické účely.

Žehnání keramických eucharistických misek pro podávání svatého přijímání během mše svaté se Svatým otcem bude na 6. diecézní pouti rodin v sobotu 29. 8. 2009 ve Žďáře nad Sázavou v areálu Kláštera.

25. srpna 2009 | Martina Jandlová