Žluto-bílé deštníky budou v sektorech tuřanského letiště sloužit jako orientační body

Žďárský farář Vladimír Záleský z přípravného týmu pro liturgii vysvětluje využití deštníků v sektorech areálu bohoslužby se Svatým otcem Benediktem XVI.:
„V papežských barvách žluté a bílé je objednáno u pražské firmy SKALA 500 kusů deštíků. V bílém poli bude umístěn znak brněnského biskupství.
Deštníky jsou určeny jako poznávací znamení, které bude signalizovat věřícím, kde se v jednotlivých sektorech nachází kněz nebo jáhen podávající svaté přijímání. Deštník ponese asistence - z řad bohoslovců nebo dospělých ministrantů.“

13. srpna 2009 | Martina Jandlová