Kostel ve Šlapanicích u Brna nabídne poutníkům noční bdění

Při své návštěvě Brna Svatý otec Benedikt XVI. „vstoupí“ také na území města Šlapanice u Brna, která hraničí s tuřanským letištěm. Proto se i zdejší farní úřad aktivně zapojuje do duchovní přípravy.

Farář Miloš Mičánek přibližuje: „Pro poutníky, kteří v sobotu 26.9. přijedou v předstihu na mši se Svatým otcem, která bude 27.9. na brněnském letišti, bude ve Šlapanicích připraven předprogram v podobě možnosti setrvat v kostele v tiché adoraci (kostel bude otevřen pro tuto příležitost v sobotu od 20 hodin celou noc až do 5 hodin ráno). Kromě tiché adorace budou moci poutníci v přístavbě kostela zhlédnout na DVD některé filmy s náboženskou tematikou. Pro tyto poutníky pak bude také na faře k dispozici malé občerstvení.“

13. srpna 2009 | Martina Jandlová