Česká televize nabídne přímé přenosy z návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v České republice

Česká televize se bude ve své programové nabídce intenzivně věnovat návštěvě papeže Benedikta XVI. v České republice.

Na zpravodajském kanálu ČT24 částečně i na ČT1 a ČT2 budou vysílána všechna setkání Svatého otce: jeho přílet, zastavení v kostele Pražského Jezulátka v Karmelitské ulici, přijetí u prezidenta České republiky, nešpory ve svatovítské katedrále, setkání s politiky, setkání s akademickou obcí i rozloučení na ruzyňském letišti.

Největší událostí bude přímý přenos bohoslužeb na ČT1: v neděli 27. září 2009 v 9.50 hodin z Brna a v pondělí 28. září 2009 ze Staré Boleslavi. Ten den bude ČT1 vysílat nepřetržitý přímý přenos od 8.45 až do 12.00. Vysílání začne přímým přenosem z návštěvy papeže Benedikta XVI. v bazilice sv. Václava a hned naváže přímým přenosem mše svaté z Proboštské louky. První část přímého přenosu, tj. z baziliky sv. Václava, komentuje P. Aleš Opatrný.

17. srpna 2009 | Martina Jandlová