Výzva otce biskupa Vojtěcha z 31. ledna 2010

Milé sestry, milí bratři,

v loňském roce, 27. září 2009, prožila brněnské diecéze historickou událost – poprvé od jejího založení v roce 1777 ji navštívil Petrův nástupce. Bohoslužbu se Svatým otcem Benediktem XVI. prožilo na tuřanském letišti více než 120.000 poutníků z naší vlasti i ze zahraničí. Bezprostředně po skončení akce přicházely na biskupství stovky děkovných zpráv, které odrážely spokojnost účastníků s organizací i průběhem akce.

Byl bych rád, kdyby byly zaznamenány příběhy, k nimž dala návštěva Svatého otce v našich životech či v našich rodinách impuls.

Prosím tedy ty z vás, kterým návštěva Svatého otce Benedikta XVI. v Brně, resp. v České republice přispěla k nějaké události v životě vlastním nebo v životě vašich blízkých, abyste mi o tom napsali. Nemyslím tím nějakou formu poděkování. Mám na mysli opravdu životní příběh, vyprávění nebo svědectví inspirované přípravou, organizací i samotnou návštěvou Svatého otce Benedikta XVI. u nás.

Své příspěvky můžete posílat do 31. 5. 2010 poštou nebo e-mailem. Děkuji.

Žehná

váš biskup Vojtěch

Kontakty, na které je možné zasílat příspěvky:
poštou:
Biskupství brněnské – sekretariát