Dvacet tisíc poutníků

Desítky autobusů u nádraží v Brně čekalo už od časných ranních hodin na první poutníky. V 7:oo hodin byla na papežském podiu socha umístěna socha Panny Marie Tuřanské a plochu zaplnilo prvních dvacet tisíc poutníků.

K letištní hale dorazilo deset párů krojovaných, kteří budou na červeném koberci přímo u letadla vítat Svatého Otce. Dalších sto krojovaných má vyhrazeno zvláštní sektor, kolem kterého bude papež projíždět při cestě na pódium.

V rámci předprogramu na pódiu podává svědectví o svém životě s postiženými rodina Levíčkova.
V areálu letiště je už připraven brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který přivítá Svatého Otce ihned po příletu, ještě na palubě letadla. V 7:15 pozdravil přítomné poutníky z reproduktorů.
O akreditaci v Brně požádalo 750 pracovníků domácích i zahraničních médií.

Od autobusů, které parkují na dálnici, postupuje vyhrazeným koridorem mnohatisícový proud poutníků, kteří plynule zaplňují sektory.

27. září 2009 | Ondřej Krajtl