Koláčové povzbuzení

Na hudebním pódiu vystoupí v rámci celodenního programu návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně-Tuřanech nemálo účinkujících a sborů. Připravit si program, přijet třeba i z dálky, jít kus cesty pěšky s hudebními nástroji a podat profesionální výkon před mnoha tisíci lidmi a televizními kamerami, to není jednoduché.

Pracovnice Diecézního katechetického centra oslovily katechetky a absolventy katechetických a teologických kurzů, zda by byl někdo ochoten upéct koláče. Mohla by se tak projevit pověstná moravská pohostinnost a účinkující by se alespoň občerstvili. Okamžitě se snesla záplava nabídek. Ozvalo se mnoho lidí, kteří byli nejen rádi, ale i nadšeni, že mohou nějakým způsobem přispět ke zdaru celé akce. Na výrobě dobrot se podíleli jak jednotlivci, tak celé rodiny i některé farnosti. Celý pátek 25. 9. 2009 na Petrov přijížděli lidé z mnoha stran a přivezli neuvěřitelné množství různých druhů, tvarů a velikostí koláčů a buchet – tvarohových, makových, ořechových i povidlových. Už nyní můžeme prozradit, že účinkujícím budou určitě chutnat!

26. září 2009 | Marie Špačková