Pracovníci Radia Proglas nejen vysílají, ale také pomáhají

Radio ProglasNa organizaci bohoslužby, kterou bude na letišti v Brně – Tuřanech sloužit papež Benedikt XVI., se podílí také křesťanské Radio Proglas. Jeho pracovníci budou pomáhat se zajištěním chodu Press centra, které zřizuje a vede Kancelář prezidenta republiky. Ředitel Proglasu P. Martin Holík společně s moderátorkou Kateřinou Rýznarovou budou slovem provázet program, jenž bude předcházet a následovat samotnou liturgii.

Ve spolupráci s brněnským biskupstvím budou pracovníci Radia Proglas zajišťovat technické vybavení Press centra – bezdrátové připojení na internet, několik pevných počítačů, dostupnost tiskáren apod. Proglas dále vyšle přibližně 20 asistentů a asistentek, kteří budou novináře uvádět do VIP zóny a budou jim poskytovat další potřebné informace.

Programem před a po papežské bohoslužbě v Brně, který nabídne například modlitby, několik hudebních vystoupení nebo svědectví rodiny o naději, budou provázet ředitel Radia Proglas P. Martin Holík a moderátorka Kateřina Rýznarová. Ta ke své účasti na setkání věřících se Svatým otcem v Brně uvedla: „Po Světových dnech mládeže v Kolíně nad Rýnem v roce 2005 to pro mě bude druhé setkání s Benediktem XVI. Ano, velmi se na něho těším. Těším se také na velké společenství církve. Přípravy vrcholí, nervozita roste, ale věřím, že se vše vydaří. Přála bych si, aby poslední zářijový víkend roku 2009 byl pro nás všechny plný naděje.“

Ředitel Proglasu P. Martin Holík k účasti rádia na organizaci návštěvy papeže Benedikta XVI. říká: „Práce kolem návštěvy Svatého otce je nám jistou námahou, ale daleko větší radostí. Nejvlastnějším smyslem Proglasu je doprovázení posluchačů. Při této příležitosti tak činíme tím, že  například přibližujeme texty Josefa Ratzingera, informujeme o životě církve a o životě papeže, modlíme se a nabízíme prostor ke ztišení. Při samotném setkání budeme vysílat komentované přenosy prokládané připravenými speciály, rozhovory, úvahami. Po setkání posluchači přivítají například vzpomínkové sestřihy. Nechceme klouzat po povrchu, jdeme do hloubky.“

Pro případné dotazy ohledně spolupráce Radia Proglas na přípravách papežské návštěvy kontaktuje koordinátoku Hanu Nečasovou (tel.: 511118816, mobil: 606 754 276).

25. září 2009 | Lenka Kolaříková