Papež Benedikt XVI. v pořadech Radia Proglas

Radio ProglasV sobotu 26. září připravil Myšlenku na den Dominik Duka, biskup královéhradecké diecéze. Jeho slova zachytíte v předpremiéře o půl jedné v noci, dále o půl šesté ráno, před polednem a před šestou večer.

Myšlenka na den v neděli 27. září zazní z úst brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho. Uslyšíte ji v 5.20 ráno, ve 12.55 a v 17.55.

Autorem Myšlenky na den v pondělí 28. září je biskup litoměřické diecéze Jan Baxant. Jeho slova zaznějí o půl šesté ráno, v e12.55 a v 17.55.

V Komentáři týdne bude hovořit Miloslav kardinál Vlk na téma papežské návštěvy Benedikta XVI. v naší vlasti. Uslyšíte jej v sobotu 26. září o půl osmé ráno a v 19.55 večer. Další reprízu zařazujeme v neděli 27. září ve 13.10.

Zahraniční cesty Svatého otce Benedikta XVI. představí Filip Breindl a Lenka Kolaříková v sobotu 26. září v 11.05.

Promluvy o apoštolech a jejich spolupracovnících s názvem O počátcích církve je název knihy, kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství v roce 2008. Jedná se o pravidelné středeční katecheze papeže Benedikta XVI. V sobotu 26. září si můžete ve 14 hodin poslechnout čtení z této knihy nazvané Petr, skála, na které Kristus založil svou církev.

V sobotu 26. září v 18 hodin se přeneseme do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde se bude Svatý otec modlit nešpory s kněžími, řeholníky, bohoslovci a zástupci církevních hnutí. Papež zde také bude mít krátkou promluvu.

V sobotu 26. září od osmnácté hodiny začíná na brněnském letišti Koncert naděje. Vystoupí na něm česká skupina Svítání, slovenská skupina Peter Milenky band a polská skupina Arka Noego. S Radiem Proglas na koncert přepojíme v 19.05.

Ohlasům na minulé papežské návštěvy a očekávání příjezdu Benedikta XVI. do České republiky se věnoval Magdazín. Jeho reprízu zachytíte v sobotu 26. září ve 22.25.

V neděli 27. září můžete zakusit atmosféru na letišti v Brně-Tuřanech již od šesté hodiny ranní. Přenášíme velkou část předprogramu, který začíná průvodem se sochou Panny Marie Tuřanské. V 6.15 následuje modlitební pásmo komunity Emmanuel. Po sedmé hodině ranní budou hovořit manželé Levíčkovi a po nich režisér Jiří Strach. Tématem jejich svědectví je Naděje. Za pět minut osm vystoupí Hradišťan a Kantiléna. Od 8.40 se na letišti v Tuřanech budou nacvičovat zpěvy ke mši svaté, přiletí prezident České republiky a posléze papež Benedikt XVI. Proto se z těchto míst vzdálíme a nabídneme k poslechu rozhovor s Pavlem Jajtnerem o vztahu Svatého stolce a České republiky a poté pásmo duchovní hudby. V 9.40 zazní slovo biskupa brněnské diecéze Vojtěcha Cikrleho. V 10 hodin začíná mše svatá sloužená papežem Benediktem XVI., kterou živě přenášíme.

Greg Watts předkládá v knize Dělník na vinici poutavý portrét papeže - jeho dětství a mládí, kariéru, víru, priority - a vymezuje hlavní problémy, které Benedikta XVI. čekají. Tato kniha zahrnuje i římská léta Josepha Ratzingera, tedy dobu, na jejímž počátku se stal kardinálem a během níž vykonával náročnou a v mnoha ohledech nevděčnou funkci prefekta Kongregace pro nauku víry. Autor není historik ani politolog, jeho pohled na papeže je pohledem novináře. Knihu představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 27. září ve 13.20.

V pondělí 28. září navštíví Svatý otec Benedikt XVI. Starou Boleslav. Mši svatou slouženou na Proboštské louce přenášíme od 9.45.

V pondělí 28. září v 15.05 nahlédneme do spisů Benedikta XVI. P. Martin Holík přečte desátou kapitolu z nejnovější papežské encykliky Caritas in veritate.

Během celého pobytu Svatého otce u nás je plánována řada zpravodajských vstupů. Aktuální zprávy uslyšíte v sobotu 26. září v 16 a v 19 hodin. V neděli 27. září pak krátce před sedmou hodinou ranní, ve 13, v 16 a ve 20 hodin. V pondělí 28. září se od 6.45 můžete těšit na hudebně-zpravodajský speciál s písněmi a aktuálními informacemi. Další zpravodajská relace bude ve 13 a ve 20 hodin. Mimo to se také budou naši redaktoři hlásit z různých míst do živého vysílání během všech tří dnů papežské návštěvy u nás.

24. září 2009 | Martina Jandlová