Papež Benedikt XVI. prostřednictvím ČT živě z Brna

V brněnském studiu České televize finišují přípravy na přímý přenos bohoslužby papeže Benedikta XVI., která se uskuteční v neděli 27. září 2009 na letišti v Brně-Tuřanech. Přenos bohoslužby začíná v 9:50 hod. na ČT1 a ČT24. Na zpravodajském kanálu ČT24 mohou diváci přibližně od půl deváté ráno živě sledovat také další dění na tuřanském letišti včetně příletů a odletů Svatého otce i prezidenta republiky Václava Klause.

Na pozvání prezidenta republiky Václava Klause a České biskupské konference navštíví ve dnech 26. až 28. září 2009 Českou republiku Jeho Svatost papež Benedikt XVI. Během třídenní návštěvy papež zavítá do Prahy, Brna a Staré Boleslavi. V neděli 27. září bude papež Benedikt XVI. za účasti předních představitelů církevního a politického života a desetitisíců věřících celebrovat bohoslužbu na letišti Brno-Tuřany. Bude to poprvé v historii, kdy papež zavítá na území města Brna. Česká televize připravila také z této slavnosti přímý přenos, který bude trvat přibližně dvě a půl hodiny. „Redakce zpravodajství bude sledovat každý krok Svatého otce a zprostředkuje divákům na ČT24 i atmosféru na letišti a mezi poutníky,“ uvádí šéfredaktor brněnské redakce zpravodajství Roman Ondrůj. „Jedná se o mimořádnou událost, ale redakce má za sebou už i mnohem náročnější projekty.“

Přímé přenosy z Brna zajišťuje Redakce zpravodajství společně s Centrem náboženské tvorby. Na letišti budou dva přenosové vozy. Česká televize zprostředkuje přenos nejen televizním divákům, ale prostřednictvím šesti velkoplošných obrazovek i desítkám tisíc lidí, kteří přijedou přímo do Tuřan. „Na místě bude celkem 18 kamer, přenosy zajišťujeme v nejvyšší HDTV kvalitě,“ upřesňuje šéfdramaturg Centra náboženské tvorby Televizního studia Brno České televize Jiří Florian. „Jedná se o velice náročnou akci, na kterou se připravujeme už několik týdnů.“

Přenos České televize v režii Jakuba Noska budou přebírat dvě desítky zahraničních televizí. Přenos skončí přibližně ve 12:15 hodin.

23. září 2009 | Hana Orošová