Dopravní informace - MHD v Brně

V sobotu 26. září 2009 bude doprava z centra města k areálu Letiště Tuřany zajišťována pravidelnými autobusovými linkami 76 (v denní době)89 (noční provoz). Provoz na obou linkách bude v sobotu 26.9. a v noci na neděli 27.9. průběžně monitorován a v případě potřeby operativně posílen.

V neděli 27. září 2009, po uzavření ulice Evropské pro veškerou dopravu (předpoklad od 4:00 hod.), bude trasa autobusových linek převedena na spojovací komunikaci od ulice Tuřanka do areálu Letiště. Mimo linek 76 a 89, které pojedou dle standardních jízdních řádů bude zahájen provoz linek příležitostné dopravy s označením CP, které převezmou obsluhu areálu Letiště Tuřany po celou dobu konání akce (návoz a odvoz návštěvníků) cca od 4 do 18 hodin.
• Linka C ("centrum") pojede po trase a zastávkách: HLAVNÍ NÁDRAŽÍ (4. kolej) - Zvonařka - Tržní - Spáčilova - Černovičky - Vlárská - Brněnky - Řipská - Slatina, závod - LETIŠTĚ TUŘANY (na linku budou řazeny i expresní spoje).
 jízdní řád linky C (základní spoje)
• Linka P ("parkoviště osobních automobilů") pojede po trase a zastávkách: PARKOVIŠTĚ Těžební - Parkoviště-silnice I. - Parkoviště-silnice II. - Parkoviště Švédské valy - Ericha Roučky - Černovická terasa I. - Černovická terasa II. - LETIŠTĚ TUŘANY.
 jízdní řád linky P (základní spoje)
Na obou linkách příležitostné dopravy CP bude řazení spojů řízeno operativně dispečery (maximální garantovaný interval 15 minut, minimální až 1 minuta).

• V oblasti městské části Brno-Slatina pak bude také posílen provoz na linkách 31 (Hlavní nádraží - Slatina - Šlapanice) a 78 (Židenice, nádraží - Stará osada - Vinohrady - Líšeň - Slatina - Tuřany - Chrlice - Modřice, Olympia). Provoz linky 78 bude zahájen již před 4. hodinou ranní.
 jízdní řád linky 31
 jízdní řád linky 78

• Tramvajové linky 2, 4, 9, 12 a trolejbusová linka 33 pojedou v neděli 27. září podle jízdních řádů pro SOBOTY (častější ranní a dopolední intervaly oproti běžnému nedělnímu jízdnímu řádu).

• S ohledem na odbavování autobusů u Hlavního nádraží bude v neděli 27. září (přibližně do 10:00 hod.) přeložena odjezdová zastávka směr Letiště Tuřany pro linky 76 a C ze smyčky trolejbusů na nástupiště na 4. koleji. Z tohoto důvodu budou v uvedené době tramvajové linky 8, 10, 12 a 13 směr Dornych a Křenová odbavovat u nástupiště na 2. koleji (zastávka linek 1, 2 a 4).
• Vzhledem k uzavírce části ulice Řípské (od Tuřanky po Evropskou) a zjednosměrnění komunikací Těžební a Průmyslová bude od 6:00 do 17:30 hodin linka 77 mimo provoz.
 jízdní řád linky 77
• Příslušné spoje linky 75 budou v době od 5:30 do 18:00 hodin zrušeny v úseku Slatina, závod - Šmahova - Slatina, nádraží.
• Linka 76 pojede v době od 4:00 do 18:00 hodin v úseku Řípská - Letiště Tuřany přes zastávku Slatina, nádraží, ulicí Tuřanka a spojovací komunikací do areálu letiště, čímž vynechá zastávku Šmahova.
• Obdobně spoje noční linky 89 jedoucí na/z Letiště Tuřany v uvedené době vynechají zastávky Řípská a Šmahova.

Přeprava cestujících na Letiště Tuřany linkami 76, 89 (úsek Hlavní nádraží - Letiště Tuřany), C a P bude od 8:00 hodin v sobotu 26.9. do 20:00 hodin v neděli 27.9. bezplatná.
 plánek MHD v dotčené oblasti dne 27.9.
 souhrnná informace IDS JMK o dopravě na bohoslužbu 27.9.

Změny zastávek:
Hlavní nádraží - pro linky 76 a C od 3:45 do 10:00 hodin zřízena na 4. koleji, od 10:00 do 15:50 hod. přeložena k zastávce noční linky 94 (před viaduktem);
Hlavní nádraží - pro linky 8, 10, 12 a 13 směr Křenová a Dornych
od 4:30 do 10:00 hod. přeložena na 2. kolej (zastávka společná s linkami 1, 2 a 4);
Slatina,nádraží, Slatinka, Šmahova - od 4:00 do 18:00 hodin bez obsluhy;
Černovická terasa I., Černovická terasa II., Ericha Roučky, Švédské valy a Těžební směr centrum -  od 4:00 do 18:00 hodin bez obsluhy (v opačném směru obsluha mimořádnou linkou P).

22. září 2009 | Dopravní podnik města Brna, a.s.