Televize Noe rozšíří své vysílání v síti DVB-T

Televize Noe mimořádně po dobu návštěvy papeže Benedikta XVI. v České republice rozšiřuje své vysílání i do systému pozemního digitálního vysílání (DVB-T).

Televizní diváci mohou zadat na set-top boxech a na televizorech s DVB-T tunerem automatické vyhledání nového televizního programu, kterým se stává se souhlasem RRTV na několik dní program televize Noe. Zkušební obrazec vysílá společnost CDG, provozovatel multiplexu 3, od středečního odpoledne. Signál Tv Noe poběží ve čtvrtek od 13:15.

Nekomerční Televize dobrých zpráv vysílá čtvrtým rokem ze satelitu Astra 3A, prostřednictvím DVB-T pro Prahu a okolí, přes internet a prostřednictvím mnoha kabelových operátorů. Vysílání DVB-T bude do neděle kromě pražských vysílačů šířeno také z českých vysílačů Krašov, Buková Hora, Kleť, na Moravě pak z Brna a Ostravy. DVB-T pokrytí tak přesáhne 51 % obyvatel. Vodítkem může být, že digitální pokrytí Tv Noe je nyní totožné s pokrytím signálem Proglasu.

Po dobu návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. připravuje v Tv Noe celodenní program vlastní speciální studio Benedikt.

Vedle České televize, jež bude přenášet podstatné části papežovy návštěvy v České republice, bude tak Tv Noe - také ve výborné spolupráci s Českou televizí a s Centro Televisivo Vaticana - přenášet nejen vše podstatné, ale i další dění, například sobotní koncert Naděje na brněnském letišti, programy před bohoslužbami a po nich, rozhovory živé i ze záznamu. Vše na jednom programu Tv Noe.

Více na http://www.tvnoe.cz. Mapku dosahu a oznámení CDG. a.s. najdou zájemci na www.digitv.cz

24. září 2009 | Martin Holík