Duchovní dar pro Svatého otce

Sekulární institut a sdružení Servi della Sofferenza v ČR, Modlitební skupiny otce Pia v ČR a Společenství mládeže sv. Pia z Pietralčiny v Brně připravili pro Svatého otce neobvyklý dar. Členové jmenovaných sdružení se mu rozhodli věnovat své modlitby.

V dopise zaštítěném jejich představeným, Mons. Karlem Orlitou, se uvádí: „Nejsvětější otče, s velkou láskou Vás zdravíme a vítáme v naší vlasti. Jako svého milovaného otce Vás přijímáme do svých srdcí a do svých modlitebních úmyslů. Upřímně si přejeme Vás podpořit ve Vaší službě Petrova nástupce, a proto jsme se zavázali vykonat během jednoho roku od Vaší návšětvy tři tisíce hodin adorace před Nejsvětější svátostí. Tyto hodiny modliteb věnujeme na Vaše úmysly k prospěchu Vašemu i celé církve.

22. září 2009 | Martina Jandlová