Semináře v Nitře

Srdečně zveme na semináře s P. Eliasem Vellou, OFMConv. na Slovensko
do Nitry.
6. – 10. júla 2018 „Vnútorné uzdravenie“

Nikoho netreba presviedčať, že všetci potrebujeme uzdravenie a to v mnohých oblastiach života. Možno ste si nikdy neuvedomili, že vaše súčasné postoje a reakcie majú svoje korene v zranení z minulosti: dávnej i nedávnej. Cieľom seminára je dotknúť sa zranených oblastí a dať ich Ježišovi uzdraviť.

11. – 15. júla 2018 „Posolstvá P. Márie“
Na otázku „Prečo sa Panna Mária stále zjavuje, a hovorí niektoré veci, ktoré už predtým povedala vo Fatime a v Lurdoch?“, odpovedala vizionárka z Medžugoria: „A plníte v živote to, čo bolo povedané vo Fatime a v Lurdoch?“ Seminár je zameraný na správnu úctu k P. Márii, hlbšie pochopenie posolstiev a ich správne uvedenie do života, aby boli pomocou pre náš osobný život aj pre cirkev.

Semináre budú v kňazskom seminári, Samova 14, Nitra.
Kontakt: seminare.ev@gmail.com; 0905 335 854

Kněžské a jáhenské svěcení 2018

23.06.2018

V sobotu 23. června 2018 v 9.00 hodin přijmou při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení čtyři jáhni a jáhenské svěcení tři kandidáti.

Primice novokněží brněnské diecéze 2018

24.06.2018 - 15.07.2018

Po kněžském svěcení 23. června 2018 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově budou slavit letošní novokněží primiční mše svaté.

770 let Čejkovic

24.06.2018

Pontifikální bohoslužbě v neděli 24. června 2018 v 10.30 hodin bude v Čejkovicích předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle při příležitosti 770. výročí první zmínky o obci Čejkovice.

Hodina otevřených dveří v Brně – Lesné

24.06.2018

Ve čtvrtek 21. června 2018 uplyne dvacet let od chvíle, kdy papež Jan Pavel II. prohlásil ve Vídni brněnskou (husovickou) rodačku sestru Marii Restitutu Kafkovou za blahoslavenou. V jejím rodném městě v Lesné vyrůstá kostel, který ponese její jméno, zřejmě jediný tohoto patrocinia v Evropě (resp. na světě).

P. Vella o Horském kázání

25.06.2018

Ve dnech 25. až 29. června 2018 se ve farnosti Hodonín uskuteční duchovní obnova s P. Eliasem Vellou z Malty na téma Ježíšovo horské kázání.