Tři dny křesťanské spirituality

Ve dnech 13. 4. – 15. 4. 2018 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal Anselm Grün, známý autor křesťanské literatury, benediktinský mnich.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou s názvem Hory a údolí života v 18.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Ve 20 hodin naváže pravidelně zde probíhající Nikodémova noc, což je pastorační projekt katolické církve, jehož podstatou je setkání s Ježíšem Kristem přítomným v Nejsvětější svátosti.

V sobotu v 9 hodin začne v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně celodenní rekolekce s přednáškami na téma Proměna emocí zakončená mší svatou. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté. Předpokládaný konec cca v 17 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd je nutné se přihlásit do středy 11. 4. 2018 do 12 hodin přes formulář.

V neděli 15. 4. 2018 zakončí celé třídení v kostele u sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí mše svatá v 9 hodin, po níž bude následovat autogramiáda tamtéž v prostorách Angelika.

Plakát s programem je v příloze zde. Srdečně všechny zveme!

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.