Odkazy
Kontakt
Biskupství brněnské
Spolupracující organizace
Plenární sněm
Média
Informace o Pastoračním středisku
Aktuálně                       
Diecézní centra             
Vzdělávání                     
Spiritualita                  
Pastorační rady farnosti
Kategoriální pastorace  
Studijní texty
Diecézní knihovna
 

Nikodémova noc
 
 
Pastorace na webu
Abeceda víry na internetu
Katolik.cz
Tiskové středisko ?BK
Radio Proglas
Vysokoškolské katolické hnutí Brno
Sdružení pěstounských rodin
Manzelstvi.cz
 
Tři dny křesťanské spirituality

Ve dnech 13. 4. – 15. 4. 2018 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal Anselm Grün, známý autor křesťanské literatury, benediktinský mnich.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou s názvem Hory a údolí života v 18.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Ve 20 hodin naváže pravidelně zde probíhající Nikodémova noc, což je pastorační projekt katolické církve, jehož podstatou je setkání s Ježíšem Kristem přítomným v Nejsvětější svátosti.

V sobotu v 9 hodin začne v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně celodenní rekolekce s přednáškami na téma Proměna emocí zakončená mší svatou. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté. Předpokládaný konec cca v 17 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd je nutné se přihlásit do středy 11. 4. 2018 do 12 hodin přes formulář.

V neděli 15. 4. 2018 zakončí celé třídení v kostele u sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí mše svatá v 9 hodin, po níž bude následovat autogramiáda tamtéž v prostorách Angelika.

Plakát s programem je v příloze zde. Srdečně všechny zveme!

Aktuality z diecéze

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

|více...|

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

|více...|

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

|více...|

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

|více...|

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.

|více...|