Tři dny křesťanské spirituality

Ve dnech 13. 4. – 15. 4. 2018 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal Anselm Grün, známý autor křesťanské literatury, benediktinský mnich.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou s názvem Hory a údolí života v 18.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Ve 20 hodin naváže pravidelně zde probíhající Nikodémova noc, což je pastorační projekt katolické církve, jehož podstatou je setkání s Ježíšem Kristem přítomným v Nejsvětější svátosti.

V sobotu v 9 hodin začne v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně celodenní rekolekce s přednáškami na téma Proměna emocí zakončená mší svatou. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté. Předpokládaný konec cca v 17 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd je nutné se přihlásit do středy 11. 4. 2018 do 12 hodin přes formulář.

V neděli 15. 4. 2018 zakončí celé třídení v kostele u sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí mše svatá v 9 hodin, po níž bude následovat autogramiáda tamtéž v prostorách Angelika.

Plakát s programem je v příloze zde. Srdečně všechny zveme!

Kněžské a jáhenské svěcení 2018

23.06.2018

V sobotu 23. června 2018 v 9.00 hodin přijmou při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení čtyři jáhni a jáhenské svěcení tři kandidáti.

Primice novokněží brněnské diecéze 2018

24.06.2018 - 15.07.2018

Po kněžském svěcení 23. června 2018 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově budou slavit letošní novokněží primiční mše svaté.

770 let Čejkovic

24.06.2018

Pontifikální bohoslužbě v neděli 24. června 2018 v 10.30 hodin bude v Čejkovicích předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle při příležitosti 770. výročí první zmínky o obci Čejkovice.

Hodina otevřených dveří v Brně – Lesné

24.06.2018

Ve čtvrtek 21. června 2018 uplyne dvacet let od chvíle, kdy papež Jan Pavel II. prohlásil ve Vídni brněnskou (husovickou) rodačku sestru Marii Restitutu Kafkovou za blahoslavenou. V jejím rodném městě v Lesné vyrůstá kostel, který ponese její jméno, zřejmě jediný tohoto patrocinia v Evropě (resp. na světě).

P. Vella o Horském kázání

25.06.2018

Ve dnech 25. až 29. června 2018 se ve farnosti Hodonín uskuteční duchovní obnova s P. Eliasem Vellou z Malty na téma Ježíšovo horské kázání.