Odkazy
Kontakt
Biskupství brněnské
Spolupracující organizace
Plenární sněm
Média
Informace o Pastoračním středisku
Aktuálně                       
Diecézní centra             
Vzdělávání                     
Spiritualita                  
Pastorační rady farnosti
Kategoriální pastorace  
Studijní texty
Diecézní knihovna
 

Nikodémova noc

Informační kontaktní centrum Petrov
 

Biblický impulz
 
Pastorace na webu
Abeceda víry na internetu
Katolik.cz
Tiskové středisko ?BK
Radio Proglas
Vysokoškolské katolické hnutí Brno
Info-síť
ChristNet.cz
Sdružení pěstounských rodin
Manzelstvi.cz
 
Tři dny křesťanské spirituality

Ve dnech 13. 4. – 15. 4. 2018 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal Anselm Grün, známý autor křesťanské literatury, benediktinský mnich.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou s názvem Hory a údolí života v 18.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Ve 20 hodin naváže pravidelně zde probíhající Nikodémova noc, což je pastorační projekt katolické církve, jehož podstatou je setkání s Ježíšem Kristem přítomným v Nejsvětější svátosti.

V sobotu v 9 hodin začne v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně celodenní rekolekce s přednáškami na téma Proměna emocí zakončená mší svatou. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté. Předpokládaný konec cca v 17 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd je nutné se přihlásit do středy 11. 4. 2018 do 12 hodin přes formulář.

V neděli 15. 4. 2018 zakončí celé třídení v kostele u sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí mše svatá v 9 hodin, po níž bude následovat autogramiáda tamtéž v prostorách Angelika.

Plakát s programem je v příloze zde. Srdečně všechny zveme!

Aktuality z diecéze

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

|více...|

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

|více...|

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

|více...|

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

|více...|

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.

|více...|