Tři dny křesťanské spirituality

Ve dnech 13. 4. – 15. 4. 2018 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal Anselm Grün, známý autor křesťanské literatury, benediktinský mnich.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou s názvem Hory a údolí života v 18.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Ve 20 hodin naváže pravidelně zde probíhající Nikodémova noc, což je pastorační projekt katolické církve, jehož podstatou je setkání s Ježíšem Kristem přítomným v Nejsvětější svátosti.

V sobotu v 9 hodin začne v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně celodenní rekolekce s přednáškami na téma Proměna emocí zakončená mší svatou. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté. Předpokládaný konec cca v 17 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd je nutné se přihlásit do středy 11. 4. 2018 do 12 hodin přes formulář.

V neděli 15. 4. 2018 zakončí celé třídení v kostele u sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí mše svatá v 9 hodin, po níž bude následovat autogramiáda tamtéž v prostorách Angelika.

Plakát s programem je v příloze zde. Srdečně všechny zveme!

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.