www.bigy.cz www.cmsps.cz www.kgtrebic.cz www.sosmb.ji.cz www.stredniskoly.cz
Dny otevřených dveří na církevních školách brněnské diecéze

Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola: 30.11.2017,30.1.2018

více na: www.bigy.cz
Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno: 29.11.2017,24.1.2018
více na: www.cmgp.cz
Katolické gymnázium Třebíč (Gympl roku 2016 Kraje Vysočina): 19.10.2017
více na: www.kgtrebic.cz
Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava: 10.11.2017
více na: www.sosmb.ji.cz
Další informace: Na brněnském výstavišti proběhne ve dnech 24. a 25.11.2017 Veletrh středních škol.
více na: www.stredniskoly.cz

Kurz Vitamíny pro dobré manželství

26.09.2018

Sdružení Petrov, z. s., pořádá pro mladé lidi ve věku 18 až 35 let tematická setkání v rámci projektu Vitamíny pro dobré manželství, které je inspirováno biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Jejich cílem je poukázat na potřebu osobního zrání pro manželství a uvědomění si důležitosti dobré přípravy na ně.

Slavnost svatých archandělů

29.09.2018

V sobotu 29. září 2018 v 18.30 hodin bude v kostele sv. Michala v Brně ( Dominikánské náměstí) slavena mše ze slavnosti sv. Michela, Gabriela a Rafaela, archandělů.

ZUŠ varhanická: 3 poslední volná místa

30.09.2018

Tři poslední volná místa v oboru „Přípravná hudební výchova“ pro děti od 5 let a „Sborový zpěv“ pro zájemce od 5 do 19 let nabízí ZUŠ varhanická.

Nemocniční kaplani budou diskutovat o psychologii pacienta

01.10.2018

Ve dnech 1. – 4. října 2018 se na Velehradě uskuteční další, již čtrnácté, formačně vzdělávací setkání pastoračních pracovníků ve zdravotnických a sociálních službách. Akce, nabídne účastníkům duchovní obnovu a odborný program naplněný přednáškami i diskuzemi.

Instrumentum laboris: Co žádají mladí od církve?

03.10.2018

Rozpoznávat, interpretovat, volit jsou tři klíčová slova pracovního dokumentu Instrumentum laboris, který je podkladem pro Biskupskou synodu o mládeži a který si nyní můžete přečíst i v českém jazyce. Synoda o mládeži začne již za necelý měsíc v Římě, jednotlivá zasedání budou probíhat od 3. do 28. října 2018...