Den církevních škol 2017

20. 9. 2017 Brno, park Moravské náměstí

Biskupství brněnské ve spolupráci s brněnskými církevními školami, školskými zařízeními a nadačním fondem Credo uspořádalo 20. září 2017 v Brně na Moravském náměstí „Den církevních škol“ – veletrh ukázek ze života a činnosti zúčastněných škol.

Návštěvníci tohoto netradičního „veletrhu“ mohli zhlédnout programy zúčastněných škol, dále vystoupení hostů: dětí z KMŠ Karolínka ve Slavkově u Brna a zejména studentů z partnerského vídeňského gymnázia Sacré Coeur i koncert skupiny Espé.

Nedílnou součástí byl též pestrý doprovodný program: rozhovory se zajímavými hosty, ukázky první pomoci a resuscitace, měření tlaku, laterality i možnost rozhovoru s psychologem.

Texty pro Týden modliteb za jednotu křesťanů 2018

18.01.2018

Ve dnech 18. – 25. ledna 2018 se budou křesťané z různých církví společně modlit za jednotu. Mottem týdne budou slova, která zpívali Izraelité po vysvobození z otroctví: Tvá pravice, Hospodine, velkolepá v síle (Ex 15,6). Texty je možné použít při ekumenických bohoslužbách, vlastní liturgii, studiu Bible nebo v soukromé modlitbě.

Církevní a klášterní turistika na veletrhu Regiontour 2018

18.01.2018

Expozice Církevní a klášterní turistiky bude na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2018 v Brně opět prezentovat poutní místa, kostely, kláštery a další církevní památky či zajímavosti církevní turistiky v České republice.

Ples mládeže 2018

19.01.2018

Diecézní centrum mládeže pořádá 19. ledna 2018 tradiční Ples mládeže v sále Milosrdných bratří ve Vídeňské ulici v Brně. Zahájení je bohoslužbou v 19.00 hodin v kostele sv. Leopolda, ples začíná ve 20.00 hodin.

Duchovní obnova se sestrou Veronikou Barátovou

20.01.2018

Duchovní obnovu se sestrou Veronikou Barátovou se bude konat v Brně dne 20. ledna 2018 od 9.00 hodin v kině Scala na Moravském náměstí.

Kája Mařík na Lesné

21.01.2018

Římskokatolická farnost Brno-Lesná připravilo na neděli 21. ledna 2018 od 16.00 do 18.00 hodin promítání příběhů Káji Maříka.