Den církevních škol 2017

20. 9. 2017 Brno, park Moravské náměstí

Biskupství brněnské ve spolupráci s brněnskými církevními školami, školskými zařízeními a nadačním fondem Credo uspořádalo 20. září 2017 v Brně na Moravském náměstí „Den církevních škol“ – veletrh ukázek ze života a činnosti zúčastněných škol.

Návštěvníci tohoto netradičního „veletrhu“ mohli zhlédnout programy zúčastněných škol, dále vystoupení hostů: dětí z KMŠ Karolínka ve Slavkově u Brna a zejména studentů z partnerského vídeňského gymnázia Sacré Coeur i koncert skupiny Espé.

Nedílnou součástí byl též pestrý doprovodný program: rozhovory se zajímavými hosty, ukázky první pomoci a resuscitace, měření tlaku, laterality i možnost rozhovoru s psychologem.

Kněžské a jáhenské svěcení 2018

23.06.2018

V sobotu 23. června 2018 v 9.00 hodin přijmou při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení čtyři jáhni a jáhenské svěcení tři kandidáti.

Primice novokněží brněnské diecéze 2018

24.06.2018 - 15.07.2018

Po kněžském svěcení 23. června 2018 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově budou slavit letošní novokněží primiční mše svaté.

770 let Čejkovic

24.06.2018

Pontifikální bohoslužbě v neděli 24. června 2018 v 10.30 hodin bude v Čejkovicích předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle při příležitosti 770. výročí první zmínky o obci Čejkovice.

Hodina otevřených dveří v Brně – Lesné

24.06.2018

Ve čtvrtek 21. června 2018 uplyne dvacet let od chvíle, kdy papež Jan Pavel II. prohlásil ve Vídni brněnskou (husovickou) rodačku sestru Marii Restitutu Kafkovou za blahoslavenou. V jejím rodném městě v Lesné vyrůstá kostel, který ponese její jméno, zřejmě jediný tohoto patrocinia v Evropě (resp. na světě).

P. Vella o Horském kázání

25.06.2018

Ve dnech 25. až 29. června 2018 se ve farnosti Hodonín uskuteční duchovní obnova s P. Eliasem Vellou z Malty na téma Ježíšovo horské kázání.