Tři dny křesťanské spirituality

Neposkvrněné srdce

Ve dnech 19. 5. – 21. 5. 2017 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality s tématem Neposkvrněné srdce. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou se stejným názvem jako téma celého třídení v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně.
V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce s přednáškami Podle tvého Slova, Požehnaná žena a Život s Marií. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd.

V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Plakátek s programem, přihlašováním a podrobnostmi k obědu je v příloze zde a samotné přihlašování k obědu je možné též zde.
Srdečně všechny zveme!

Kněžské a jáhenské svěcení 2018

23.06.2018

V sobotu 23. června 2018 v 9.00 hodin přijmou při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení čtyři jáhni a jáhenské svěcení tři kandidáti.

Primice novokněží brněnské diecéze 2018

24.06.2018 - 15.07.2018

Po kněžském svěcení 23. června 2018 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově budou slavit letošní novokněží primiční mše svaté.

770 let Čejkovic

24.06.2018

Pontifikální bohoslužbě v neděli 24. června 2018 v 10.30 hodin bude v Čejkovicích předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle při příležitosti 770. výročí první zmínky o obci Čejkovice.

Hodina otevřených dveří v Brně – Lesné

24.06.2018

Ve čtvrtek 21. června 2018 uplyne dvacet let od chvíle, kdy papež Jan Pavel II. prohlásil ve Vídni brněnskou (husovickou) rodačku sestru Marii Restitutu Kafkovou za blahoslavenou. V jejím rodném městě v Lesné vyrůstá kostel, který ponese její jméno, zřejmě jediný tohoto patrocinia v Evropě (resp. na světě).

P. Vella o Horském kázání

25.06.2018

Ve dnech 25. až 29. června 2018 se ve farnosti Hodonín uskuteční duchovní obnova s P. Eliasem Vellou z Malty na téma Ježíšovo horské kázání.