Tři dny křesťanské spirituality

Neposkvrněné srdce

Ve dnech 19. 5. – 21. 5. 2017 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality s tématem Neposkvrněné srdce. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou se stejným názvem jako téma celého třídení v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně.
V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce s přednáškami Podle tvého Slova, Požehnaná žena a Život s Marií. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd.

V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Plakátek s programem, přihlašováním a podrobnostmi k obědu je v příloze zde a samotné přihlašování k obědu je možné též zde.
Srdečně všechny zveme!

Rozloučení s Marií Buchtovou

20.08.2018

V sobotu 11. srpna 2018 ve věku 67 let zemřela naše kolegyně Marie Buchtová. Rozloučíme se s ní při mši svaté v pondělí 20. srpna 2018 ve 14.00 hodin v kostele sv. Tomáše v Brně.

Rozloučení s Miroslavem Krejčířem

17.08.2018

V neděli 12. srpna 2018 zemřel novinář a publicista, jeden ze zakládajících členů Díla koncilní obnovy, dlouholetý redaktor Katolického týdeníku i vedoucí aktivit laiků RNDr. RTDr. Ing. Miroslav Krejčíř. Rozloučíme se s ním při mši svaté v pátek 17. srpna 2018 v 15.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Výběrové řízení na obsazení pozic ve stavebním oddělení

20.08.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozic stavební technik s pracovištěm v Brně, administrátor projektů s pracovištěm v Brně a technik stavebních investic pro Znojemsko. Přihlášky je potřeba zaslat do 20. srpna 2018.

Hlavní pouť v Netíně 2018

19.08.2018

Poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie v Netíně bude slavena v neděli 19. srpna 2018. Akci bude provázet bohatý doprovodný program.

18. pěší pouť na Velehrad 2018

20.08.2018 - 25.08.2018

Již osmnáctá pěší pouť na Velehrad na poděkování svatým Cyrilu a Metoději, s prosbou, aby jejich dědictví opravdu žilo a zvláště za mír, církev, vlast a za rodiny a mládež, proběhne ve dnech 20. až 25. srpna 2018.