Tři dny křesťanské spirituality

Neposkvrněné srdce

Ve dnech 19. 5. – 21. 5. 2017 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality s tématem Neposkvrněné srdce. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou se stejným názvem jako téma celého třídení v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně.
V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce s přednáškami Podle tvého Slova, Požehnaná žena a Život s Marií. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd.

V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Plakátek s programem, přihlašováním a podrobnostmi k obědu je v příloze zde a samotné přihlašování k obědu je možné též zde.
Srdečně všechny zveme!

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.