Tři dny křesťanské spirituality

Neposkvrněné srdce

Ve dnech 19. 5. – 21. 5. 2017 zvou Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství všechny zájemce na Tři dny křesťanské spirituality s tématem Neposkvrněné srdce. Pozvání letos přijal P. Cyril Vojtěch Kodet, Th.D., O.Carm.

Páteční program zahájí úvodní přednáškou se stejným názvem jako téma celého třídení v 19 hodin v aule Biskupského gymnázia na Barvičově ulici 85 v Brně.
V sobotu od 9 hodin začne tamtéž celodenní rekolekce s přednáškami Podle tvého Slova, Požehnaná žena a Život s Marií. Rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program v sobotu ale doporučujeme a prosíme všechny absolvovat celý včetně mše svaté v 16 hodin. Na páteční ani sobotní program není třeba se přihlašovat, pouze v případě zájmu o sobotní oběd.

V neděli 21. 5. 2017 zakončí celé třídení mše svatá u sv. Michala v Brně v 9 hodin.

Plakátek s programem, přihlašováním a podrobnostmi k obědu je v příloze zde a samotné přihlašování k obědu je možné též zde.
Srdečně všechny zveme!

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.