Proběhl Den církevních škol

Brněnské církevní školy a domovy mládeže, Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno, Mateřská škola Karolínka Slavkov, Katolické gymnázium Třebíč a Biskupství brněnské ve spolupráci s nadací Credo uspořádaly 21. září v odpoledních a večerních hodinách v Brně na Moravském náměstí Den církevních škol – veletrh ukázek ze života a činnosti zúčastněných škol, vystoupení absolventského hudebního uskupení SBM a koncert písničkáře Pavla Helana. Nedílnou součástí byl i bohatý doprovodný program: rozhovory se zajímavými hosty, svědectví účastníků letošních Světových dnů mládeže, ukázky první pomoci a resuscitace, měření tlaku a laterality, možnost rozhovoru s psychologem i nabídka rozhovoru s knězem i řeholnicí.

Kněžské a jáhenské svěcení 2018

23.06.2018

V sobotu 23. června 2018 v 9.00 hodin přijmou při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení čtyři jáhni a jáhenské svěcení tři kandidáti.

Primice novokněží brněnské diecéze 2018

24.06.2018 - 15.07.2018

Po kněžském svěcení 23. června 2018 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově budou slavit letošní novokněží primiční mše svaté.

770 let Čejkovic

24.06.2018

Pontifikální bohoslužbě v neděli 24. června 2018 v 10.30 hodin bude v Čejkovicích předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle při příležitosti 770. výročí první zmínky o obci Čejkovice.

Hodina otevřených dveří v Brně – Lesné

24.06.2018

Ve čtvrtek 21. června 2018 uplyne dvacet let od chvíle, kdy papež Jan Pavel II. prohlásil ve Vídni brněnskou (husovickou) rodačku sestru Marii Restitutu Kafkovou za blahoslavenou. V jejím rodném městě v Lesné vyrůstá kostel, který ponese její jméno, zřejmě jediný tohoto patrocinia v Evropě (resp. na světě).

P. Vella o Horském kázání

25.06.2018

Ve dnech 25. až 29. června 2018 se ve farnosti Hodonín uskuteční duchovní obnova s P. Eliasem Vellou z Malty na téma Ježíšovo horské kázání.