Proběhl Den církevních škol

Brněnské církevní školy a domovy mládeže, Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno, Mateřská škola Karolínka Slavkov, Katolické gymnázium Třebíč a Biskupství brněnské ve spolupráci s nadací Credo uspořádaly 21. září v odpoledních a večerních hodinách v Brně na Moravském náměstí Den církevních škol – veletrh ukázek ze života a činnosti zúčastněných škol, vystoupení absolventského hudebního uskupení SBM a koncert písničkáře Pavla Helana. Nedílnou součástí byl i bohatý doprovodný program: rozhovory se zajímavými hosty, svědectví účastníků letošních Světových dnů mládeže, ukázky první pomoci a resuscitace, měření tlaku a laterality, možnost rozhovoru s psychologem i nabídka rozhovoru s knězem i řeholnicí.

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.