Proběhl Den církevních škol

Brněnské církevní školy a domovy mládeže, Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno, Mateřská škola Karolínka Slavkov, Katolické gymnázium Třebíč a Biskupství brněnské ve spolupráci s nadací Credo uspořádaly 21. září v odpoledních a večerních hodinách v Brně na Moravském náměstí Den církevních škol – veletrh ukázek ze života a činnosti zúčastněných škol, vystoupení absolventského hudebního uskupení SBM a koncert písničkáře Pavla Helana. Nedílnou součástí byl i bohatý doprovodný program: rozhovory se zajímavými hosty, svědectví účastníků letošních Světových dnů mládeže, ukázky první pomoci a resuscitace, měření tlaku a laterality, možnost rozhovoru s psychologem i nabídka rozhovoru s knězem i řeholnicí.

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.