Svatá brána pro učitele a katechety

Katecheté a učitelé si vyprošovali potřebné síly, Boží ochranu a pomoc při společné pouti ke Svaté bráně milosrdenství v brněnské katedrále v sobotu 24. 9. 2016. Po bohoslužbě smíření v kostele u sv. Jakuba následovalo projití Sv. bránou a mše svatá v katedrále. Součástí setkání byla i přednáška na téma Boží milosrdenství a výchova, společný oběd i možnost navštívit Diecézního muzeum a věž katedrály.

Vyprošujme všem aktérům vzdělávání a výchovy hojnost Božího požehnání, trpělivosti a odvahy k překonávání překážek!

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.