Biblický kurz Kniha Žalmů a Markovo evangelium

22.9., 6.10., 20.10., 3.11., 24.11. 2016

Pastorační středisko brněnské diecéze nabízí již potřinácté na podzim Biblický kurz, letos s názvem Kniha Žalmů a Markovo evangelium. Jde o vzdělávání pro všechny vážné zájemce o Bibli, účast není vázána na absolvování předchozích ročníků.
Kurz se uskuteční v Brně na Biskupském gymnáziu v období září – listopad 2016 v pěti večerních čtvrtečních setkáních od 17 hodin. Přihlášky jsou k vyzvednutí u duch. správců farností, na recepci Biskupství brněnského Petrov 5, či ke stažení na: vzdělávání, Biblický kurz.
Prosíme zájemce o přihlášení do 16. 9. 2016.
Srdečně všechny zveme!

Betlémské světlo 2017

17.12.2017

Ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se letos uskuteční v sobotu 16. prosince 2017, kde jej převezmou s desítkami kolegů z dalších zemí také brněnští skauti. Ti jej dopraví do jihomoravské metropole, odkud bude světlo z Betléma rozváženo po České republice.

Splňte přání dětem z domova pro matky s dětmi v tísni!

06.12.2017 - 13.12.2017

Děti z charitního Domova sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni napsaly svá přání Ježíškovi. Kolemjdoucí si je mohou přečíst a dětem je splnit v Galerii Orlí v Brně od 6. až do 13. prosince 2017. Díky akci Strom splněných přání si v loňském roce našly dárky pod stromečkem děti maminek, které se ocitly v těžké životní situaci.

Mikulášská besídka v bohosloveckém semináři

12.12.2017

K předvánočnímu času v olomouckém kněžském semináři patří již tradičně mikulášská besídka. Kdo by si ale pod tímto souslovím představoval „divadélko“ pro děti, mohl by být lehce zklamán. Mikulášská besídka je spíše příležitostí ke společnému setkání...

VIR v kněžském semináři

12.12.2017

Ve dnech 1. až 3. prosince 2017 se v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci uskutečnila adventní duchovní obnova VIR pro mladé muže ve věku 17 až 35 let pod vedením otce Marcela Javory, faráře z Brna-Komína.

Věra Sosnarová: Krvavé jahody.

13.12.2017

Moravsko-slezská křesťanská akademie a Vysokoškolské katolické hnutí Brno ve spolupráci s biskupstvím brněnským pořádají přednášku Věry Sosnarové s názvem "Krvavé jahody. Příběh ženy, která přežila gulag."