Nabídka letošních prázdnin

Katolická charismatická konference Brno 6. - 10. 7. 2016

Letošní již 27. ročník Katolické charismatické konference provází motto "Před jeho tváří budeme žít" inspirované citátem z šesté kapitoly knihy proroka Ozeáše. Jako první lidé v rajské zahradě můžeme znovu objevit Boží přítomnost a Jeho milující otcovské srdce. Hlavní program v pavilónu F brněnského výstaviště BVV tvoří přednášky, adorace, neformální setkání, společná modlitba a bohoslužby.
Více informací: http://www.konference.cho.cz
Světový den mládeže s papežem Františkem Tarnów 20.-25.7., Krakov 25.-31.7. 2016
Téma: „Blahoslavení milosrdní neboť oni dojdou milosrdenství.“ Mt 5,7
Bližší informace: krakov2016.signaly.cz
13. Diecézní pouť rodin k Bráně Svatého roku milosrdenství Žďár nad Sázavou – Klášter 27. srpna 2016
Motto: Láska je radost
Program: 9.20 ranní duchovní slovo P. Petr Vrbacký, poté mše svatá - celebruje nový pomocný brněnský biskup Mons. Ing. Mgr. Pavel Konzbul, Dr.
Od 12.00 je pro všechny poutníky připraven pestrý program na hlavním pódiu, zámeckých nádvořích a zahradě. Děti a mládež mohou využít nabídky aktivit v „Zahradě milosrdenství“ či shlédnout divadelní představení Tarsan – příběh o Pavlovi z Tarsu. Rodičům jsou určeny přednášky o porozumění internetovým dětem, o hravém trénování paměti – společně stráveném čase prarodičů s vnoučaty nebo nabídka studia o manželství a rodině v Institutu Jana Pavla II. Součástí nabídky je také představení činnosti Charity ČR.
Zakončení poutě s požehnáním je plánováno na 15.30.
Více na: www.crsp.cz

2018: Chodíme spolu a co dál?

24.02.2018

Komunita Emmanuel v Brně pořádá víkend pro ty, kdo spolu chodí, myslí to se svým vztahem vážně a přemýšlejí o manželství. Setkání obsahuje společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Víkend je určen pouze pro páry.

Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

25.02.2018

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

Výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku

28.02.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.
Podrobnější informace o pracovní náplni a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Postní meditace s hudbou u sv. Augustina

04.03.2018

V neděli 4. března 2018 v 15.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti komponovaný pořad - postní meditace s hudbou.

Iniciativa 24 hodin pro Pána

09.03.2018

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.