Nabídka letošních prázdnin

Katolická charismatická konference Brno 6. - 10. 7. 2016

Letošní již 27. ročník Katolické charismatické konference provází motto "Před jeho tváří budeme žít" inspirované citátem z šesté kapitoly knihy proroka Ozeáše. Jako první lidé v rajské zahradě můžeme znovu objevit Boží přítomnost a Jeho milující otcovské srdce. Hlavní program v pavilónu F brněnského výstaviště BVV tvoří přednášky, adorace, neformální setkání, společná modlitba a bohoslužby.
Více informací: http://www.konference.cho.cz
Světový den mládeže s papežem Františkem Tarnów 20.-25.7., Krakov 25.-31.7. 2016
Téma: „Blahoslavení milosrdní neboť oni dojdou milosrdenství.“ Mt 5,7
Bližší informace: krakov2016.signaly.cz
13. Diecézní pouť rodin k Bráně Svatého roku milosrdenství Žďár nad Sázavou – Klášter 27. srpna 2016
Motto: Láska je radost
Program: 9.20 ranní duchovní slovo P. Petr Vrbacký, poté mše svatá - celebruje nový pomocný brněnský biskup Mons. Ing. Mgr. Pavel Konzbul, Dr.
Od 12.00 je pro všechny poutníky připraven pestrý program na hlavním pódiu, zámeckých nádvořích a zahradě. Děti a mládež mohou využít nabídky aktivit v „Zahradě milosrdenství“ či shlédnout divadelní představení Tarsan – příběh o Pavlovi z Tarsu. Rodičům jsou určeny přednášky o porozumění internetovým dětem, o hravém trénování paměti – společně stráveném čase prarodičů s vnoučaty nebo nabídka studia o manželství a rodině v Institutu Jana Pavla II. Součástí nabídky je také představení činnosti Charity ČR.
Zakončení poutě s požehnáním je plánováno na 15.30.
Více na: www.crsp.cz

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.