Nabídka letošních prázdnin

Katolická charismatická konference Brno 6. - 10. 7. 2016

Letošní již 27. ročník Katolické charismatické konference provází motto "Před jeho tváří budeme žít" inspirované citátem z šesté kapitoly knihy proroka Ozeáše. Jako první lidé v rajské zahradě můžeme znovu objevit Boží přítomnost a Jeho milující otcovské srdce. Hlavní program v pavilónu F brněnského výstaviště BVV tvoří přednášky, adorace, neformální setkání, společná modlitba a bohoslužby.
Více informací: http://www.konference.cho.cz
Světový den mládeže s papežem Františkem Tarnów 20.-25.7., Krakov 25.-31.7. 2016
Téma: „Blahoslavení milosrdní neboť oni dojdou milosrdenství.“ Mt 5,7
Bližší informace: krakov2016.signaly.cz
13. Diecézní pouť rodin k Bráně Svatého roku milosrdenství Žďár nad Sázavou – Klášter 27. srpna 2016
Motto: Láska je radost
Program: 9.20 ranní duchovní slovo P. Petr Vrbacký, poté mše svatá - celebruje nový pomocný brněnský biskup Mons. Ing. Mgr. Pavel Konzbul, Dr.
Od 12.00 je pro všechny poutníky připraven pestrý program na hlavním pódiu, zámeckých nádvořích a zahradě. Děti a mládež mohou využít nabídky aktivit v „Zahradě milosrdenství“ či shlédnout divadelní představení Tarsan – příběh o Pavlovi z Tarsu. Rodičům jsou určeny přednášky o porozumění internetovým dětem, o hravém trénování paměti – společně stráveném čase prarodičů s vnoučaty nebo nabídka studia o manželství a rodině v Institutu Jana Pavla II. Součástí nabídky je také představení činnosti Charity ČR.
Zakončení poutě s požehnáním je plánováno na 15.30.
Více na: www.crsp.cz

Rozloučení s Marií Buchtovou

20.08.2018

V sobotu 11. srpna 2018 ve věku 67 let zemřela naše kolegyně Marie Buchtová. Rozloučíme se s ní při mši svaté v pondělí 20. srpna 2018 ve 14.00 hodin v kostele sv. Tomáše v Brně.

Rozloučení s Miroslavem Krejčířem

17.08.2018

V neděli 12. srpna 2018 zemřel novinář a publicista, jeden ze zakládajících členů Díla koncilní obnovy, dlouholetý redaktor Katolického týdeníku i vedoucí aktivit laiků RNDr. RTDr. Ing. Miroslav Krejčíř. Rozloučíme se s ním při mši svaté v pátek 17. srpna 2018 v 15.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Výběrové řízení na obsazení pozic ve stavebním oddělení

20.08.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozic stavební technik s pracovištěm v Brně, administrátor projektů s pracovištěm v Brně a technik stavebních investic pro Znojemsko. Přihlášky je potřeba zaslat do 20. srpna 2018.

Hlavní pouť v Netíně 2018

19.08.2018

Poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie v Netíně bude slavena v neděli 19. srpna 2018. Akci bude provázet bohatý doprovodný program.

18. pěší pouť na Velehrad 2018

20.08.2018 - 25.08.2018

Již osmnáctá pěší pouť na Velehrad na poděkování svatým Cyrilu a Metoději, s prosbou, aby jejich dědictví opravdu žilo a zvláště za mír, církev, vlast a za rodiny a mládež, proběhne ve dnech 20. až 25. srpna 2018.