Nabídka letošních prázdnin

Katolická charismatická konference Brno 6. - 10. 7. 2016

Letošní již 27. ročník Katolické charismatické konference provází motto "Před jeho tváří budeme žít" inspirované citátem z šesté kapitoly knihy proroka Ozeáše. Jako první lidé v rajské zahradě můžeme znovu objevit Boží přítomnost a Jeho milující otcovské srdce. Hlavní program v pavilónu F brněnského výstaviště BVV tvoří přednášky, adorace, neformální setkání, společná modlitba a bohoslužby.
Více informací: http://www.konference.cho.cz
Světový den mládeže s papežem Františkem Tarnów 20.-25.7., Krakov 25.-31.7. 2016
Téma: „Blahoslavení milosrdní neboť oni dojdou milosrdenství.“ Mt 5,7
Bližší informace: krakov2016.signaly.cz
13. Diecézní pouť rodin k Bráně Svatého roku milosrdenství Žďár nad Sázavou – Klášter 27. srpna 2016
Motto: Láska je radost
Program: 9.20 ranní duchovní slovo P. Petr Vrbacký, poté mše svatá - celebruje nový pomocný brněnský biskup Mons. Ing. Mgr. Pavel Konzbul, Dr.
Od 12.00 je pro všechny poutníky připraven pestrý program na hlavním pódiu, zámeckých nádvořích a zahradě. Děti a mládež mohou využít nabídky aktivit v „Zahradě milosrdenství“ či shlédnout divadelní představení Tarsan – příběh o Pavlovi z Tarsu. Rodičům jsou určeny přednášky o porozumění internetovým dětem, o hravém trénování paměti – společně stráveném čase prarodičů s vnoučaty nebo nabídka studia o manželství a rodině v Institutu Jana Pavla II. Součástí nabídky je také představení činnosti Charity ČR.
Zakončení poutě s požehnáním je plánováno na 15.30.
Více na: www.crsp.cz

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.