Ukončení školního roku 2015/2016 na církevních školách brněnské diecéze

Na církevních školách brněnské diecéze se žáci a studenti se svými vyučujícími rozloučili s právě uplynulým školním rokem. Již začátkem června byla absolventům slavnostně předána maturitní vysvědčení.

V poslední červnové dny zakončily děkovné mše svaté výuku ve Žďáru nad Sázavou na Biskupském gymnáziu a Střední gastronomické škole, v Jihlavě na Křesťanské základní škole a na Střední odborné škole sociální Matky Boží a v Třebíči na Katolickém gymnáziu.
Také brněnské církevní školy završily školní rok slavnostními bohoslužbami. Modlitby chval a díků za veškerou Boží ochranu, pomoc a dary Ducha svatého zazněly při bohoslužbách v kostele sv. Augustina z úst žáků a studentů Cyrilometodějské základní školy a Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické na Lerchově ulici či v kostele Svaté Rodiny pro všechny z Církevní střední zdravotnické školy Grohova. Na Biskupském gymnáziu na Barvičově ulici zakončili školní rok hudebním festivalem a tradičním Dnem BIGY, jehož součástí byla mše svatá pod širým nebem s oceněním nejlepších studentů a vyhlášením výsledků sportovních soutěží. Na závěr ve čtvrtek 30. 6. v katedrále na Petrově sloužil slavnostní mši svatou na poděkování bývalý spirituál školy, nyní nový pomocný biskup Pavel Konzbul. Také v mateřské škole, která funguje při tomto gymnáziu druhým rokem, završili uplynulých 10 měsíců mší svatou a rozloučili se s předškoláky, kteří od září nastoupí do „velké“ základky. Poté následoval táborák s opékáním pro všechny zúčastněné. Zahradní slavnost a závěrečná besídka před prázdninami ukončily školní rok i v brněnských internátech pro středoškoláky Petrinum a na ulici Grohova.
Krásné prázdniny všem aktérům - dětem, rodičům, mladým lidem i jejich pedagogům!

Výběrové řízení na obsazení místa „technik lesní výroby“

30.10.2017

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „technik lesní výroby“.
Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Výběrové řízení na obsazení místa „pracovník údržby“

15.11.2017

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „pracovník údržby“.

Výběrové řízení na obsazení místa „finanční účetní“

30.11.2017

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „finanční účetní“ s pracovištěm ve Znojmě.

Hra Poklady brněnské diecéze

01.06.2017 - 31.10.2017

Při příležitosti 240. výročí založení brněnské diecéze připravuje Diecézní katechetické centrum poznávací hru Poklady brněnské diecéze. Hra je určena jednotlivcům nebo skupinám/rodinám bez rozdílu věku. Bude probíhat od 1. června do 31. října 2017.

Papežská misijní díla – oslavy Misijní neděle 22. 10. 2017

22.10.2017

V neděli 22. října 2017 se uskuteční v rámci Misijní neděle v České republice sbírka na misie.