Ukončení školního roku 2015/2016 na církevních školách brněnské diecéze

Na církevních školách brněnské diecéze se žáci a studenti se svými vyučujícími rozloučili s právě uplynulým školním rokem. Již začátkem června byla absolventům slavnostně předána maturitní vysvědčení.

V poslední červnové dny zakončily děkovné mše svaté výuku ve Žďáru nad Sázavou na Biskupském gymnáziu a Střední gastronomické škole, v Jihlavě na Křesťanské základní škole a na Střední odborné škole sociální Matky Boží a v Třebíči na Katolickém gymnáziu.
Také brněnské církevní školy završily školní rok slavnostními bohoslužbami. Modlitby chval a díků za veškerou Boží ochranu, pomoc a dary Ducha svatého zazněly při bohoslužbách v kostele sv. Augustina z úst žáků a studentů Cyrilometodějské základní školy a Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické na Lerchově ulici či v kostele Svaté Rodiny pro všechny z Církevní střední zdravotnické školy Grohova. Na Biskupském gymnáziu na Barvičově ulici zakončili školní rok hudebním festivalem a tradičním Dnem BIGY, jehož součástí byla mše svatá pod širým nebem s oceněním nejlepších studentů a vyhlášením výsledků sportovních soutěží. Na závěr ve čtvrtek 30. 6. v katedrále na Petrově sloužil slavnostní mši svatou na poděkování bývalý spirituál školy, nyní nový pomocný biskup Pavel Konzbul. Také v mateřské škole, která funguje při tomto gymnáziu druhým rokem, završili uplynulých 10 měsíců mší svatou a rozloučili se s předškoláky, kteří od září nastoupí do „velké“ základky. Poté následoval táborák s opékáním pro všechny zúčastněné. Zahradní slavnost a závěrečná besídka před prázdninami ukončily školní rok i v brněnských internátech pro středoškoláky Petrinum a na ulici Grohova.
Krásné prázdniny všem aktérům - dětem, rodičům, mladým lidem i jejich pedagogům!

Mše připomene Karla I. Habsburského

18.10.2018

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

19.10.2018

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Pouť lesáků

20.10.2018

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

21.10.2018

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

25.10.2018

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.