Ukončení školního roku 2015/2016 na církevních školách brněnské diecéze

Na církevních školách brněnské diecéze se žáci a studenti se svými vyučujícími rozloučili s právě uplynulým školním rokem. Již začátkem června byla absolventům slavnostně předána maturitní vysvědčení.

V poslední červnové dny zakončily děkovné mše svaté výuku ve Žďáru nad Sázavou na Biskupském gymnáziu a Střední gastronomické škole, v Jihlavě na Křesťanské základní škole a na Střední odborné škole sociální Matky Boží a v Třebíči na Katolickém gymnáziu.
Také brněnské církevní školy završily školní rok slavnostními bohoslužbami. Modlitby chval a díků za veškerou Boží ochranu, pomoc a dary Ducha svatého zazněly při bohoslužbách v kostele sv. Augustina z úst žáků a studentů Cyrilometodějské základní školy a Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické na Lerchově ulici či v kostele Svaté Rodiny pro všechny z Církevní střední zdravotnické školy Grohova. Na Biskupském gymnáziu na Barvičově ulici zakončili školní rok hudebním festivalem a tradičním Dnem BIGY, jehož součástí byla mše svatá pod širým nebem s oceněním nejlepších studentů a vyhlášením výsledků sportovních soutěží. Na závěr ve čtvrtek 30. 6. v katedrále na Petrově sloužil slavnostní mši svatou na poděkování bývalý spirituál školy, nyní nový pomocný biskup Pavel Konzbul. Také v mateřské škole, která funguje při tomto gymnáziu druhým rokem, završili uplynulých 10 měsíců mší svatou a rozloučili se s předškoláky, kteří od září nastoupí do „velké“ základky. Poté následoval táborák s opékáním pro všechny zúčastněné. Zahradní slavnost a závěrečná besídka před prázdninami ukončily školní rok i v brněnských internátech pro středoškoláky Petrinum a na ulici Grohova.
Krásné prázdniny všem aktérům - dětem, rodičům, mladým lidem i jejich pedagogům!

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.