Ukončení školního roku 2015/2016 na církevních školách brněnské diecéze

Na církevních školách brněnské diecéze se žáci a studenti se svými vyučujícími rozloučili s právě uplynulým školním rokem. Již začátkem června byla absolventům slavnostně předána maturitní vysvědčení.

V poslední červnové dny zakončily děkovné mše svaté výuku ve Žďáru nad Sázavou na Biskupském gymnáziu a Střední gastronomické škole, v Jihlavě na Křesťanské základní škole a na Střední odborné škole sociální Matky Boží a v Třebíči na Katolickém gymnáziu.
Také brněnské církevní školy završily školní rok slavnostními bohoslužbami. Modlitby chval a díků za veškerou Boží ochranu, pomoc a dary Ducha svatého zazněly při bohoslužbách v kostele sv. Augustina z úst žáků a studentů Cyrilometodějské základní školy a Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické na Lerchově ulici či v kostele Svaté Rodiny pro všechny z Církevní střední zdravotnické školy Grohova. Na Biskupském gymnáziu na Barvičově ulici zakončili školní rok hudebním festivalem a tradičním Dnem BIGY, jehož součástí byla mše svatá pod širým nebem s oceněním nejlepších studentů a vyhlášením výsledků sportovních soutěží. Na závěr ve čtvrtek 30. 6. v katedrále na Petrově sloužil slavnostní mši svatou na poděkování bývalý spirituál školy, nyní nový pomocný biskup Pavel Konzbul. Také v mateřské škole, která funguje při tomto gymnáziu druhým rokem, završili uplynulých 10 měsíců mší svatou a rozloučili se s předškoláky, kteří od září nastoupí do „velké“ základky. Poté následoval táborák s opékáním pro všechny zúčastněné. Zahradní slavnost a závěrečná besídka před prázdninami ukončily školní rok i v brněnských internátech pro středoškoláky Petrinum a na ulici Grohova.
Krásné prázdniny všem aktérům - dětem, rodičům, mladým lidem i jejich pedagogům!

Betlémské světlo 2017

17.12.2017

Ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se letos uskuteční v sobotu 16. prosince 2017, kde jej převezmou s desítkami kolegů z dalších zemí také brněnští skauti. Ti jej dopraví do jihomoravské metropole, odkud bude světlo z Betléma rozváženo po České republice.

Splňte přání dětem z domova pro matky s dětmi v tísni!

06.12.2017 - 13.12.2017

Děti z charitního Domova sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni napsaly svá přání Ježíškovi. Kolemjdoucí si je mohou přečíst a dětem je splnit v Galerii Orlí v Brně od 6. až do 13. prosince 2017. Díky akci Strom splněných přání si v loňském roce našly dárky pod stromečkem děti maminek, které se ocitly v těžké životní situaci.

Mikulášská besídka v bohosloveckém semináři

12.12.2017

K předvánočnímu času v olomouckém kněžském semináři patří již tradičně mikulášská besídka. Kdo by si ale pod tímto souslovím představoval „divadélko“ pro děti, mohl by být lehce zklamán. Mikulášská besídka je spíše příležitostí ke společnému setkání...

VIR v kněžském semináři

12.12.2017

Ve dnech 1. až 3. prosince 2017 se v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci uskutečnila adventní duchovní obnova VIR pro mladé muže ve věku 17 až 35 let pod vedením otce Marcela Javory, faráře z Brna-Komína.

Věra Sosnarová: Krvavé jahody.

13.12.2017

Moravsko-slezská křesťanská akademie a Vysokoškolské katolické hnutí Brno ve spolupráci s biskupstvím brněnským pořádají přednášku Věry Sosnarové s názvem "Krvavé jahody. Příběh ženy, která přežila gulag."