Návštěva pastoračních pracovníků vídeňské arcidiecéze v Brně

Na brněnském biskupství jsme na konci června přivítali delegaci pracovníků v oblasti pastorace z vídeňské arcidiecéze. Pastorační péče u našich jižních sousedů je koncipována mnohostranně – zaměření na oblast katecheze, studium Bible, liturgii, pro pomoc duchovnímu životu, pro lidi hledající ukotvení ve svém životě i pro napomáhání mezináboženskému dialogu. Přínosné bylo i seznámení se s odlišnou situací prožívání víry v obou zemích. Ve Vídni např. většinu dospělých katechumenů přijímajících svátost křtu tvoří imigranti, u nás téměř všichni nově pokřtění jsou naši obyvatelé. Vídeňští hosté hovořili o potřebě slučování 3-4 malých farností mimo velká města do nových skupin, které budou poskytovat komplexnější a efektivnější péči věřícím. V jihomoravském regionu a potažmo v celé České republice, která je známá nižší religiozitou, je zase nutné zamýšlet se nad zprostředkováním a nabídkou lidských a náboženských hodnot přístupnou formou všem hledajícím, např. pro žáky a studenty základních a středních škol formou vstupů s křesťanskou tématikou (vánoční, velikonoční. poselství Bible, téma národních světců – Cyrila a Metoděje, dále Halloween – Dušičky).

Naši sousedé navštívili také Diecézní muzeum s vyhledávaným obrazem Madony z Veveří a petrovskou katedrálu s Bránou milosrdenství. Setkání bylo zakončenou společným obědem a posezením při kávě.
Věříme, že tato návštěva byla přínosem a obohacením všech zúčastněných a přispěje k pokračování další vzájemné spolupráce.

Rozloučení s Marií Buchtovou

20.08.2018

V sobotu 11. srpna 2018 ve věku 67 let zemřela naše kolegyně Marie Buchtová. Rozloučíme se s ní při mši svaté v pondělí 20. srpna 2018 ve 14.00 hodin v kostele sv. Tomáše v Brně.

Rozloučení s Miroslavem Krejčířem

17.08.2018

V neděli 12. srpna 2018 zemřel novinář a publicista, jeden ze zakládajících členů Díla koncilní obnovy, dlouholetý redaktor Katolického týdeníku i vedoucí aktivit laiků RNDr. RTDr. Ing. Miroslav Krejčíř. Rozloučíme se s ním při mši svaté v pátek 17. srpna 2018 v 15.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Výběrové řízení na obsazení pozic ve stavebním oddělení

20.08.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozic stavební technik s pracovištěm v Brně, administrátor projektů s pracovištěm v Brně a technik stavebních investic pro Znojemsko. Přihlášky je potřeba zaslat do 20. srpna 2018.

Hlavní pouť v Netíně 2018

19.08.2018

Poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie v Netíně bude slavena v neděli 19. srpna 2018. Akci bude provázet bohatý doprovodný program.

18. pěší pouť na Velehrad 2018

20.08.2018 - 25.08.2018

Již osmnáctá pěší pouť na Velehrad na poděkování svatým Cyrilu a Metoději, s prosbou, aby jejich dědictví opravdu žilo a zvláště za mír, církev, vlast a za rodiny a mládež, proběhne ve dnech 20. až 25. srpna 2018.