Návštěva pastoračních pracovníků vídeňské arcidiecéze v Brně

Na brněnském biskupství jsme na konci června přivítali delegaci pracovníků v oblasti pastorace z vídeňské arcidiecéze. Pastorační péče u našich jižních sousedů je koncipována mnohostranně – zaměření na oblast katecheze, studium Bible, liturgii, pro pomoc duchovnímu životu, pro lidi hledající ukotvení ve svém životě i pro napomáhání mezináboženskému dialogu. Přínosné bylo i seznámení se s odlišnou situací prožívání víry v obou zemích. Ve Vídni např. většinu dospělých katechumenů přijímajících svátost křtu tvoří imigranti, u nás téměř všichni nově pokřtění jsou naši obyvatelé. Vídeňští hosté hovořili o potřebě slučování 3-4 malých farností mimo velká města do nových skupin, které budou poskytovat komplexnější a efektivnější péči věřícím. V jihomoravském regionu a potažmo v celé České republice, která je známá nižší religiozitou, je zase nutné zamýšlet se nad zprostředkováním a nabídkou lidských a náboženských hodnot přístupnou formou všem hledajícím, např. pro žáky a studenty základních a středních škol formou vstupů s křesťanskou tématikou (vánoční, velikonoční. poselství Bible, téma národních světců – Cyrila a Metoděje, dále Halloween – Dušičky).

Naši sousedé navštívili také Diecézní muzeum s vyhledávaným obrazem Madony z Veveří a petrovskou katedrálu s Bránou milosrdenství. Setkání bylo zakončenou společným obědem a posezením při kávě.
Věříme, že tato návštěva byla přínosem a obohacením všech zúčastněných a přispěje k pokračování další vzájemné spolupráce.

Výběrové řízení na obsazení místa „technik lesní výroby“

30.10.2017

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „technik lesní výroby“.
Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Výběrové řízení na obsazení místa „pracovník údržby“

15.11.2017

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „pracovník údržby“.

Výběrové řízení na obsazení místa „finanční účetní“

30.11.2017

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „finanční účetní“ s pracovištěm ve Znojmě.

Hra Poklady brněnské diecéze

01.06.2017 - 31.10.2017

Při příležitosti 240. výročí založení brněnské diecéze připravuje Diecézní katechetické centrum poznávací hru Poklady brněnské diecéze. Hra je určena jednotlivcům nebo skupinám/rodinám bez rozdílu věku. Bude probíhat od 1. června do 31. října 2017.

Papežská misijní díla – oslavy Misijní neděle 22. 10. 2017

22.10.2017

V neděli 22. října 2017 se uskuteční v rámci Misijní neděle v České republice sbírka na misie.