Návštěva pastoračních pracovníků vídeňské arcidiecéze v Brně

Na brněnském biskupství jsme na konci června přivítali delegaci pracovníků v oblasti pastorace z vídeňské arcidiecéze. Pastorační péče u našich jižních sousedů je koncipována mnohostranně – zaměření na oblast katecheze, studium Bible, liturgii, pro pomoc duchovnímu životu, pro lidi hledající ukotvení ve svém životě i pro napomáhání mezináboženskému dialogu. Přínosné bylo i seznámení se s odlišnou situací prožívání víry v obou zemích. Ve Vídni např. většinu dospělých katechumenů přijímajících svátost křtu tvoří imigranti, u nás téměř všichni nově pokřtění jsou naši obyvatelé. Vídeňští hosté hovořili o potřebě slučování 3-4 malých farností mimo velká města do nových skupin, které budou poskytovat komplexnější a efektivnější péči věřícím. V jihomoravském regionu a potažmo v celé České republice, která je známá nižší religiozitou, je zase nutné zamýšlet se nad zprostředkováním a nabídkou lidských a náboženských hodnot přístupnou formou všem hledajícím, např. pro žáky a studenty základních a středních škol formou vstupů s křesťanskou tématikou (vánoční, velikonoční. poselství Bible, téma národních světců – Cyrila a Metoděje, dále Halloween – Dušičky).

Naši sousedé navštívili také Diecézní muzeum s vyhledávaným obrazem Madony z Veveří a petrovskou katedrálu s Bránou milosrdenství. Setkání bylo zakončenou společným obědem a posezením při kávě.
Věříme, že tato návštěva byla přínosem a obohacením všech zúčastněných a přispěje k pokračování další vzájemné spolupráce.

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.