Tři dny křesťanské spirituality s P. Mariánem Kuffou

29. 4. - 1. 5. 2016 v Brně

Ve dnech 29. dubna až 1. května 2016 pořádá Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal P. Ing. Mgr. Marián Kuffa, D.h.c., který v pátek 29. dubna 2016 v 18.30 zahájí setkání v katedrále sv. Petra a Pavla úvodní přednáškou, na kterou ve 20 hodin naváže Nikodémova noc. Na páteční přednášku není třeba se přihlašovat.

V sobotu 30. dubna 2016 od 9 hodin začne v brněnské katedrále celodenní rekolekce na téma Boží milosrdenství. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program prosíme absolvujte celý včetně mše svaté v 15.30, která jej zakončí. V 16.30 bude pro zájemce následovat autogramiáda vedle katedrály. Na sobotní rekolekci je v letošním roce třeba se předem přihlašovat a to nejpozději do naplnění kapacity.
Setkání zakončí v neděli 1. května 2016 mše svatá v 9 hodin v kostele sv. Michala na Dominikánském náměstí v Brně.
Plakát
Přihláška

2018: Chodíme spolu a co dál?

24.02.2018

Komunita Emmanuel v Brně pořádá víkend pro ty, kdo spolu chodí, myslí to se svým vztahem vážně a přemýšlejí o manželství. Setkání obsahuje společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Víkend je určen pouze pro páry.

Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

25.02.2018

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

Výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku

28.02.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.
Podrobnější informace o pracovní náplni a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Postní meditace s hudbou u sv. Augustina

04.03.2018

V neděli 4. března 2018 v 15.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti komponovaný pořad - postní meditace s hudbou.

Iniciativa 24 hodin pro Pána

09.03.2018

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.