Tři dny křesťanské spirituality s P. Mariánem Kuffou

29. 4. - 1. 5. 2016 v Brně

Ve dnech 29. dubna až 1. května 2016 pořádá Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal P. Ing. Mgr. Marián Kuffa, D.h.c., který v pátek 29. dubna 2016 v 18.30 zahájí setkání v katedrále sv. Petra a Pavla úvodní přednáškou, na kterou ve 20 hodin naváže Nikodémova noc. Na páteční přednášku není třeba se přihlašovat.

V sobotu 30. dubna 2016 od 9 hodin začne v brněnské katedrále celodenní rekolekce na téma Boží milosrdenství. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program prosíme absolvujte celý včetně mše svaté v 15.30, která jej zakončí. V 16.30 bude pro zájemce následovat autogramiáda vedle katedrály. Na sobotní rekolekci je v letošním roce třeba se předem přihlašovat a to nejpozději do naplnění kapacity.
Setkání zakončí v neděli 1. května 2016 mše svatá v 9 hodin v kostele sv. Michala na Dominikánském náměstí v Brně.
Plakát
Přihláška

Betlémské světlo 2017

17.12.2017

Ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se letos uskuteční v sobotu 16. prosince 2017, kde jej převezmou s desítkami kolegů z dalších zemí také brněnští skauti. Ti jej dopraví do jihomoravské metropole, odkud bude světlo z Betléma rozváženo po České republice.

Splňte přání dětem z domova pro matky s dětmi v tísni!

06.12.2017 - 13.12.2017

Děti z charitního Domova sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni napsaly svá přání Ježíškovi. Kolemjdoucí si je mohou přečíst a dětem je splnit v Galerii Orlí v Brně od 6. až do 13. prosince 2017. Díky akci Strom splněných přání si v loňském roce našly dárky pod stromečkem děti maminek, které se ocitly v těžké životní situaci.

Mikulášská besídka v bohosloveckém semináři

12.12.2017

K předvánočnímu času v olomouckém kněžském semináři patří již tradičně mikulášská besídka. Kdo by si ale pod tímto souslovím představoval „divadélko“ pro děti, mohl by být lehce zklamán. Mikulášská besídka je spíše příležitostí ke společnému setkání...

VIR v kněžském semináři

12.12.2017

Ve dnech 1. až 3. prosince 2017 se v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci uskutečnila adventní duchovní obnova VIR pro mladé muže ve věku 17 až 35 let pod vedením otce Marcela Javory, faráře z Brna-Komína.

Věra Sosnarová: Krvavé jahody.

13.12.2017

Moravsko-slezská křesťanská akademie a Vysokoškolské katolické hnutí Brno ve spolupráci s biskupstvím brněnským pořádají přednášku Věry Sosnarové s názvem "Krvavé jahody. Příběh ženy, která přežila gulag."