Tři dny křesťanské spirituality s P. Mariánem Kuffou

29. 4. - 1. 5. 2016 v Brně

Ve dnech 29. dubna až 1. května 2016 pořádá Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství Tři dny křesťanské spirituality. Pozvání letos přijal P. Ing. Mgr. Marián Kuffa, D.h.c., který v pátek 29. dubna 2016 v 18.30 zahájí setkání v katedrále sv. Petra a Pavla úvodní přednáškou, na kterou ve 20 hodin naváže Nikodémova noc. Na páteční přednášku není třeba se přihlašovat.

V sobotu 30. dubna 2016 od 9 hodin začne v brněnské katedrále celodenní rekolekce na téma Boží milosrdenství. Sobotní rekolekce nenavazuje na páteční přednášku a lze ji absolvovat samostatně, program prosíme absolvujte celý včetně mše svaté v 15.30, která jej zakončí. V 16.30 bude pro zájemce následovat autogramiáda vedle katedrály. Na sobotní rekolekci je v letošním roce třeba se předem přihlašovat a to nejpozději do naplnění kapacity.
Setkání zakončí v neděli 1. května 2016 mše svatá v 9 hodin v kostele sv. Michala na Dominikánském náměstí v Brně.
Plakát
Přihláška

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.