Proběhly první poutě Svatého roku milosrdenství

Po celý Svatý rok milosrdenství mohou věřící putovat k Branám milosrdenství nejen do brněnské katedrály, ale také do Kostelního Vydří, Znojma, Žarošic a Ždáru nad Sázavou. Je pamatováno i na poutě jednotlivých skupin lidí.

Jako první připutovali do katedrály sv. Petra a Pavla již 26. prosince 2015 lidé bez domova. Po bohoslužbě bylo pro ně přichystáno slavnostní vánoční pohoštění na faře u sv. Jakuba i u sester L´Eau vive. Další kategorií věřících byli řeholníci a řeholnice, kteří 30. 1. 2016 oslavili v areálu Petrova svůj Den zasvěceného života.
V nejbližší době jsou připravovány poutě snoubenců a manželů i věřící mládeže.

2018: Chodíme spolu a co dál?

24.02.2018

Komunita Emmanuel v Brně pořádá víkend pro ty, kdo spolu chodí, myslí to se svým vztahem vážně a přemýšlejí o manželství. Setkání obsahuje společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Víkend je určen pouze pro páry.

Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

25.02.2018

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

Výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku

28.02.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.
Podrobnější informace o pracovní náplni a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Postní meditace s hudbou u sv. Augustina

04.03.2018

V neděli 4. března 2018 v 15.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti komponovaný pořad - postní meditace s hudbou.

Iniciativa 24 hodin pro Pána

09.03.2018

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.