Proběhly první poutě Svatého roku milosrdenství

Po celý Svatý rok milosrdenství mohou věřící putovat k Branám milosrdenství nejen do brněnské katedrály, ale také do Kostelního Vydří, Znojma, Žarošic a Ždáru nad Sázavou. Je pamatováno i na poutě jednotlivých skupin lidí.

Jako první připutovali do katedrály sv. Petra a Pavla již 26. prosince 2015 lidé bez domova. Po bohoslužbě bylo pro ně přichystáno slavnostní vánoční pohoštění na faře u sv. Jakuba i u sester L´Eau vive. Další kategorií věřících byli řeholníci a řeholnice, kteří 30. 1. 2016 oslavili v areálu Petrova svůj Den zasvěceného života.
V nejbližší době jsou připravovány poutě snoubenců a manželů i věřící mládeže.

Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

20.05.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

Diecézní pouť ministrantů 2018

05.05.2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

Slavnost u kapucínů

07.05.2018

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

08.05.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

08.05.2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.