Odkazy
Kontakt
Biskupství brněnské
Spolupracující organizace
Plenární sněm
Média
Informace o Pastoračním středisku
Aktuálně                       
Diecézní centra             
Vzdělávání                     
Spiritualita                  
Pastorační rady farnosti
Kategoriální pastorace  
Studijní texty
Diecézní knihovna
 

Nikodémova noc

Informační kontaktní centrum Petrov
 

Biblický impulz
 
Pastorace na webu
Abeceda víry na internetu
Katolik.cz
Tiskové středisko ?BK
Radio Proglas
Vysokoškolské katolické hnutí Brno
Info-síť
ChristNet.cz
Sdružení pěstounských rodin
Manzelstvi.cz
 
Svatý rok milosrdenství v naší diecézi

Svatý rok milosrdenství byl v naší diecézi zahájen v neděli 13. 12. 2015 pontifikální bohoslužbou v katedrále sv. Petra a Pavla. Věřící mohou putovat i k dalším čtyřem branám v diecézi, a to: v kostele sv. Anny v Žarošicích, v kostele Panny Marie Karmelské v Kostelním Vydří, v kostele sv. Kříže ve Znojmě a v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše ve Žďáru nad Sázavou.

Všechna tato místa se mají stát příležitostí setkat se s Boží milosrdnou láskou. Ve jmenovaných kostelích bude posílena zpovědní služba, protože po splnění obvyklých podmínek je zde možné celoročně získávat plnomocné odpustky. Řadu aktivit nabízejí také otcové pallotini, kteří působí u kostela Božího milosrdenství a sv. Faustyny ve Slavkovicích.
Aktuality z diecéze

„Mendel je ….“

20.07.2018 - 22.07.2018

Dne 20. až 22. července 2018 bude slavnostně otevřen historický prostor „Klenotnice Augustiniánského opatství v Brně“. Koná se tak v rámci l dalšího ročníku festivalu „MENDEL JE…“ věnovaného velké brněnské osobnosti , augustiniánovi G. J. Mendelovi.

|více...|

Do Vysokých Tater s milosrdnými bratry

31.07.2018

Výlet do Vysokých Tater, kde se nabízí příležitost k prohloubení a poznání svého osobního povolání ve službě bližním nabízejí milosrdní bratři v Brně letos již potřetí. Čas strávený v horách a ztišení v přírodě jsou k tomu nejlepším nástrojem. Akce určená mužům od 18 do 40 let proběhne ve dnech 5. až 9. září 2018.

|více...|

Rozkvetlá Zelená hora

30.08.2018

Netradiční květinová výzdoba bude instalována v chrámovém prostoru poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou od 30. srpna do 10. září 2018.

|více...|

Obnova pro manžele

10.09.2018

Komunita Emmanuel pořádá obnovu pro manžele „Láska a Pravda“, která se bude konat letos na podzim v Brně. Jedná se o setkání pro povzbuzení a sdílení zkušenosti lidského a duchovního rozměru manželství, které vede k oživení a prohloubení vzájemného vztahu.

|více...|

Víkend rodin s malými dětmi

14.09.2018

Komunita Emmanuel pořádá ve dnech 21. až 23. září 2018 Víkend rodin s malými dětmi. „Jedná se o setkání „šité na míru“ rodinám, které mají malé děti (asi do dvanácti let).

|více...|