Svatý rok milosrdenství v naší diecézi

Svatý rok milosrdenství byl v naší diecézi zahájen v neděli 13. 12. 2015 pontifikální bohoslužbou v katedrále sv. Petra a Pavla. Věřící mohou putovat i k dalším čtyřem branám v diecézi, a to: v kostele sv. Anny v Žarošicích, v kostele Panny Marie Karmelské v Kostelním Vydří, v kostele sv. Kříže ve Znojmě a v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše ve Žďáru nad Sázavou.

Všechna tato místa se mají stát příležitostí setkat se s Boží milosrdnou láskou. Ve jmenovaných kostelích bude posílena zpovědní služba, protože po splnění obvyklých podmínek je zde možné celoročně získávat plnomocné odpustky. Řadu aktivit nabízejí také otcové pallotini, kteří působí u kostela Božího milosrdenství a sv. Faustyny ve Slavkovicích.

2018: Chodíme spolu a co dál?

24.02.2018

Komunita Emmanuel v Brně pořádá víkend pro ty, kdo spolu chodí, myslí to se svým vztahem vážně a přemýšlejí o manželství. Setkání obsahuje společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Víkend je určen pouze pro páry.

Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

25.02.2018

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

Výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku

28.02.2018

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.
Podrobnější informace o pracovní náplni a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Postní meditace s hudbou u sv. Augustina

04.03.2018

V neděli 4. března 2018 v 15.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti komponovaný pořad - postní meditace s hudbou.

Iniciativa 24 hodin pro Pána

09.03.2018

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.