Tříkrálová sbírka 2016

Letošní Tříkrálová sbírka v brněnské diecézi byla zahájena požehnáním koledníkům při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v sobotu 2. ledna 2016 v 15.00 hodin. Mši svatou celebroval brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle. Tradiční Tříkrálový koncert z Městského divadla Brno zazněl v neděli 10. ledna 2016 od 18 00 hodin v přímém přenosu České televize ČT 1. Celkový výtěžek sbírky v brněnské diecézi činil téměř 22 200 tis. Kč.

Bližší informace: www.trikralovasbirka.cz

Kurz Vitamíny pro dobré manželství

26.09.2018

Sdružení Petrov, z. s., pořádá pro mladé lidi ve věku 18 až 35 let tematická setkání v rámci projektu Vitamíny pro dobré manželství, které je inspirováno biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Jejich cílem je poukázat na potřebu osobního zrání pro manželství a uvědomění si důležitosti dobré přípravy na ně.

Slavnost svatých archandělů

29.09.2018

V sobotu 29. září 2018 v 18.30 hodin bude v kostele sv. Michala v Brně ( Dominikánské náměstí) slavena mše ze slavnosti sv. Michela, Gabriela a Rafaela, archandělů.

ZUŠ varhanická: 3 poslední volná místa

30.09.2018

Tři poslední volná místa v oboru „Přípravná hudební výchova“ pro děti od 5 let a „Sborový zpěv“ pro zájemce od 5 do 19 let nabízí ZUŠ varhanická.

Nemocniční kaplani budou diskutovat o psychologii pacienta

01.10.2018

Ve dnech 1. – 4. října 2018 se na Velehradě uskuteční další, již čtrnácté, formačně vzdělávací setkání pastoračních pracovníků ve zdravotnických a sociálních službách. Akce, nabídne účastníkům duchovní obnovu a odborný program naplněný přednáškami i diskuzemi.

Instrumentum laboris: Co žádají mladí od církve?

03.10.2018

Rozpoznávat, interpretovat, volit jsou tři klíčová slova pracovního dokumentu Instrumentum laboris, který je podkladem pro Biskupskou synodu o mládeži a který si nyní můžete přečíst i v českém jazyce. Synoda o mládeži začne již za necelý měsíc v Římě, jednotlivá zasedání budou probíhat od 3. do 28. října 2018...