Odkazy
Kontakt
Biskupství brněnské
Spolupracující organizace
Plenární sněm
Média
Informace o Pastoračním středisku
Aktuálně                       
Diecézní centra             
Vzdělávání                     
Spiritualita                  
Pastorační rady farnosti
Kategoriální pastorace  
Studijní texty
Diecézní knihovna
 

Nikodémova noc
 
 
Pastorace na webu
Abeceda víry na internetu
Katolik.cz
Tiskové středisko ?BK
Radio Proglas
Vysokoškolské katolické hnutí Brno
Sdružení pěstounských rodin
Manzelstvi.cz
 
Nová školní zahrada MŠ při Biskupském gymnáziu Brno

V areálu Biskupského gymnázia v Brně byla 25. 11. 2015 pro děti ze zdejší mateřské školy na nevyužívané části školního pozemku slavnostně požehnána a předána k používání nová školní zahrada. Je vybavena tradičními houpačkami, skluzavkou, pískovištěm, přírodní překážkovou dráhou a tunelem z proutí, navíc poskytne zázemí pro tvořivé činnosti v prostorném altánku nebo posezení okolo ohniště.

Slavnostní středeční odpoledne pokračovalo poté v teple heren školky společným posezením rodičů s vedením školy a zástupci zřizovatele, Biskupství brněnského. Pro děti a jejich rodiče byly také připraveny tvořivé dílny s výrobou adventních věnců, svícínků a slaměných ozdob. Příjemná a radostná atmosféra přispěla ke spokojenosti všech zúčastněných.
Aktuality z diecéze

Kurz Vitamíny pro dobré manželství

26.09.2018

Sdružení Petrov, z. s., pořádá pro mladé lidi ve věku 18 až 35 let tematická setkání v rámci projektu Vitamíny pro dobré manželství, které je inspirováno biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Jejich cílem je poukázat na potřebu osobního zrání pro manželství a uvědomění si důležitosti dobré přípravy na ně.

|více...|

Slavnost svatých archandělů

29.09.2018

V sobotu 29. září 2018 v 18.30 hodin bude v kostele sv. Michala v Brně ( Dominikánské náměstí) slavena mše ze slavnosti sv. Michela, Gabriela a Rafaela, archandělů.

|více...|

ZUŠ varhanická: 3 poslední volná místa

30.09.2018

Tři poslední volná místa v oboru „Přípravná hudební výchova“ pro děti od 5 let a „Sborový zpěv“ pro zájemce od 5 do 19 let nabízí ZUŠ varhanická.

|více...|

Nemocniční kaplani budou diskutovat o psychologii pacienta

01.10.2018

Ve dnech 1. – 4. října 2018 se na Velehradě uskuteční další, již čtrnácté, formačně vzdělávací setkání pastoračních pracovníků ve zdravotnických a sociálních službách. Akce, nabídne účastníkům duchovní obnovu a odborný program naplněný přednáškami i diskuzemi.

|více...|

Instrumentum laboris: Co žádají mladí od církve?

03.10.2018

Rozpoznávat, interpretovat, volit jsou tři klíčová slova pracovního dokumentu Instrumentum laboris, který je podkladem pro Biskupskou synodu o mládeži a který si nyní můžete přečíst i v českém jazyce. Synoda o mládeži začne již za necelý měsíc v Římě, jednotlivá zasedání budou probíhat od 3. do 28. října 2018...

|více...|