Nová školní zahrada MŠ při Biskupském gymnáziu Brno

V areálu Biskupského gymnázia v Brně byla 25. 11. 2015 pro děti ze zdejší mateřské školy na nevyužívané části školního pozemku slavnostně požehnána a předána k používání nová školní zahrada. Je vybavena tradičními houpačkami, skluzavkou, pískovištěm, přírodní překážkovou dráhou a tunelem z proutí, navíc poskytne zázemí pro tvořivé činnosti v prostorném altánku nebo posezení okolo ohniště.

Slavnostní středeční odpoledne pokračovalo poté v teple heren školky společným posezením rodičů s vedením školy a zástupci zřizovatele, Biskupství brněnského. Pro děti a jejich rodiče byly také připraveny tvořivé dílny s výrobou adventních věnců, svícínků a slaměných ozdob. Příjemná a radostná atmosféra přispěla ke spokojenosti všech zúčastněných.

Kurz Vitamíny pro dobré manželství

26.09.2018

Sdružení Petrov, z. s., pořádá pro mladé lidi ve věku 18 až 35 let tematická setkání v rámci projektu Vitamíny pro dobré manželství, které je inspirováno biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Jejich cílem je poukázat na potřebu osobního zrání pro manželství a uvědomění si důležitosti dobré přípravy na ně.

Slavnost svatých archandělů

29.09.2018

V sobotu 29. září 2018 v 18.30 hodin bude v kostele sv. Michala v Brně ( Dominikánské náměstí) slavena mše ze slavnosti sv. Michela, Gabriela a Rafaela, archandělů.

ZUŠ varhanická: 3 poslední volná místa

30.09.2018

Tři poslední volná místa v oboru „Přípravná hudební výchova“ pro děti od 5 let a „Sborový zpěv“ pro zájemce od 5 do 19 let nabízí ZUŠ varhanická.

Nemocniční kaplani budou diskutovat o psychologii pacienta

01.10.2018

Ve dnech 1. – 4. října 2018 se na Velehradě uskuteční další, již čtrnácté, formačně vzdělávací setkání pastoračních pracovníků ve zdravotnických a sociálních službách. Akce, nabídne účastníkům duchovní obnovu a odborný program naplněný přednáškami i diskuzemi.

Instrumentum laboris: Co žádají mladí od církve?

03.10.2018

Rozpoznávat, interpretovat, volit jsou tři klíčová slova pracovního dokumentu Instrumentum laboris, který je podkladem pro Biskupskou synodu o mládeži a který si nyní můžete přečíst i v českém jazyce. Synoda o mládeži začne již za necelý měsíc v Římě, jednotlivá zasedání budou probíhat od 3. do 28. října 2018...