Katechetický věstník
Formuláře

Diecézní setkání katechetů

Brno, 17. listopad 2012, aula Biskupského gymnázia, Barvičova 85

Setkání je určeno všem, kdo se v brněnské diecézi věnují katechetické službě – kněžím, jáhnům, katechetkám a katechetům-laikům, zasvěceným osobám.

Téma: Rok Cyrila a Metoděje a Rok víry – naše kořeny a naše současnost

od  7.30

Prezence účastníků

Zahájení – otec biskup Vojtěch Cikrle

9.00 –  10.00

Ke kořenům naší víry – Cyril a Metoděj
prof. PhDr. Miloslav Pojsl

Přestávka

Misionáři v dnešní době po vzoru sv. Cyrila
a Metoděje
 P. ThLic. Mgr. Ing. Petr Cvrkal, SDB

Aktuální informace z diecéze

Oběd a přestávka k vzájemným setkáním

13.00 – 14.00

Kdo to má dnes s vírou těžké
(o dětech, mladých lidech, rodičích
a katechetkách/katechetech)
doc. Ing. Mgr. Aleš Opatrný, Th.D.

14.00 –  14.10   Přestávka

14.10 –  14.40   Jak „hovořit“ jazykem současnosti
(využití multimediálních prostředků v katechezi)
Mgr. Marie Kučerová, FMA

15.00   Mše svatá
otec biskup Vojtěch Cikrle

Organizační pokyny:

Téma setkání bylo zvoleno s ohledem na právě probíhající přípravu 1 150. jubilea příchodu věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje v roce 2013 a Rok víry, který zahájí papež Benedikt XVI. letos v říjnu.

Kdo nemáte v sobotu do Brna dobré spojení, dohodněte si společnou dopravu auty. Ze zastávky Brno-Hlavní nádraží lze dojet tramvají č. 4 na konečnou zastávku Náměstí Míru (ke kostelu sv. Augustina), odkud musíte dále na Barvičovu ulici ke gymnáziu pěšky – cesta trvá rychlou chůzí cca 10 minut. Tramvaj č. 4 jezdí každých 10 minut. Kdo chce přijet až nahoru na ul. Barvičovu (konečná zastávka), využije trolejbus č. 39 ze zastávky „Komenského náměstí“ (u Červeného kostela). Odjezdy trolejbusu č. 39 z Komenského náměstí směrem Barvičova
v sobotu ráno v 7.08, 7.28, 7.48, 8.08, 8.28 hodin.

Obědy budou v místní školní jídelně (polévka + kuřecí řízek s bramborovým salátem + nápoj). Abychom je mohli co nejpřesněji objednat, prosíme vás, abyste se nám na setkání přihlásili. Přihlášku berte závazně, protože objednané obědy už musíme zaplatit. Obědy jsou pro účastníky zdarma, budeme jen přijímat dobrovolné příspěvky na celé setkání.

Udělejte si dostatek času, abyste se mohli zúčastnit celého setkání včetně mše svaté!
V prostorách Biskupského gymnázia bude možno zakoupit náboženskou literaturu.

Přihlašujte se pokud možno do 12. listopadu 2012 na Diecézní katechetické cen­trum, Biskupství brněnské, Petrov 5, 601 43 Brno – a to nejlépe e-mailem na adresu nebo telefonicky – 533 033 247. Při přihlašování uvádějte: titul, jméno, příjmení, farnost a to, zda chcete nebo nechcete oběd.

Přihlášky jsou potřeba nejen kvůli počtu obědů, ale také z organizačních důvodů. Hlaste se tedy, i kdybyste oběd nechtěli.