O nás
Aktuálně
Katechetický věstník
Vzdělávací kurzy
Formace katechetů
Pomůcky
Vstupy do škol
Legislativa
Formuláře
Důležité odkazy
Fotogalerie

 

 

 

 

 

AKTUÁLNĚ

Hledáte pomůcku k některé části liturgického roku nebo k určitému tématu?
Otevřete si rubriku Pomůcky a klikněte na příslušnou ikonku (obrázek).

 

AKTUÁLNÍ POZVÁNKA

Seminář na téma Katecheze Dobrého pastýře

Uskuteční se v sobotu 21. dubna 2018 v Brně na Petrově 2 od 9 do 16 hodin.

Lektorky: ThLic. Ing. Marie Zimmermannová, Th.D.
a Mgr. Marcela Roubalová, Ph.D.

Vzhledem k rozsahu je seminář motivační a přehledový.

Program Katecheze Dobrého pastýře vznikl před více než šedesáti lety v Itálii, jeho autorkami byly Sofia Cavalletti a Gianna Gobbi. Tento způsob katecheze je vhodný pro děti od 3 do 12 let, má své kořeny v Písmu a liturgii a obsahuje prvky Montessori pedagogiky. Snaží se vést děti k autentickému vztahu s Bohem.

Na seminář je nutno se předem přihlásit, a to do 15. dubna 2018. V rámci přihlášky je možnost objednání oběda v ceně cca 100 Kč.
Přihlašovací formulář.

 

MALÝ PRŮVODCE POSTNÍ DOBOU
Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo jako každoročně brožurku Malý průvodce postní dobou. Krátká rozjímání k jednotlivým nedělím napsal letos Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský. Věty k zamyšlení pro všední dny byly vybrány z výroků papeže Františka pronesených při různých příležitostech.

Brožurka Malý průvodce postní dobou je vhodnou pomůckou pro dospělé k prožití postní doby.

Malý průvodce postní dobou je k dispozici pro uživatele mobilních zařízení se systémem Android, a to prostřednictvím služby Google Play. Aplikace se jmenuje "Průvodce postem".

 

KŘÍŽ ZNAMENÍ NADĚJE

Pro letošní postní dobu a její prožití ve farnosti jsme připravili námět s názvem Kříž - znamení naděje. Popis projektu (stejně jako i různé náměty z minulých let) naleznete zde.

Hra POKLADY BRNĚNSKÉ DIECÉZE má své výherce

Biskupství brněnské, Diecézní katechetické centrum, děkuje všem účastníkům poznávací hry Poklady brněnské diecéze. V určeném termínu (do 31. 10. 2017) došlo celkem 605 cestovních karet, z nichž některé patřily jednotlivcům, některé však celým početným rodinám nebo skupinám. Ve skutečnosti bylo účastníků ještě mnohem více, protože někteří „cestovatelé“ sice poznávali „poklady“, ale kartu pak neposlali. U 16 došlých cestovních karet byly vyplněny odpovědi ke všem 61 pokladům, což znamená, že tito účastníci hry navštívili všechna stanovená místa.

Losování výherců

Dne 9. listopadu 2017 vylosoval otec biskup Vojtěch Cikrle za přítomnosti vedoucího Diecézního katechetického centra a vedoucího právního oddělení Biskupství brněnského z došlých karet 50 šťastných výherců, jejichž jména naleznete zde. Všichni výherci byli kontaktováni.

Máte-li nějaké zajímavé osobní zážitky a vzpomínky na proběhlou hru, můžete nám napsat na e-mail <spackova@biskupstvi.cz>.

Věříme, že hra obohatila všechny účastníky, nejen výherce.

 

Formační setkání katechetů ve školním roce 2017-18

Plán formačních setkání a přednášek pro školní rok 2017-18 pro katechety z Brna i pro zájemce odjinud naleznete zde.

 

© Aktualizováno 6.12.2017, Biskupství brněnské