O nás
Aktuálně
Katechetický věstník
Vzdělávací kurzy
Formace katechetů
Pomůcky
Legislativa
Formuláře
Statistika
Důležité odkazy
Vaše ohlasy

 

 

 

 

MOJE NEDĚLNÍ ALBUM (cyklus C/A)

Diecézní katechetické centrum v Brně vydalo pro školní rok 2019-20 pomůcku Moje nedělní album. Jedná se o malý sešitek (A6), do něhož si děti postupně dolepují každý týden samolepku (známku). V sešitku je ke každé neděli (nebo slavnosti) stručné shrnutí evangelia, obrázek k vymalování, návrh úkolu a prostor k dolepení samolepky. Moje nedělní album zahrnuje neděle a slavnosti od 8. září 2019 do 21. června  2020.

K sešitku tedy patří list A4 s barevnými samolepkami (48 ks). Na každé samolepce je obrázek vztahující se ke konkrétnímu evangeliu. List se samolepkami má u sebe katecheta či kněz, děti postupně dostávají každý týden jeden čtvereček k dolepení.

Ukázka: dvě strany sešitku bez samolepek, dvě strany s dolepenými samolepkami.

K pomůcce dále nabízíme soubor katechezí s názvem Náměty k promluvám s využitím předmětů všedního dne (cyklus C/A). Katecheze mohou být inspirací pro kněze při přípravě promluvy.

Album je již zcela vyprodáno. K dispozici jsou zatím ještě samolepky a brožura s náměty k promluvám.

Krizový scénář: Můžete si koupit jen samolepky a dolepovat je dětem do nějakého obyčejného sešitku, který si sami zakoupíte v papírnictví.

List samolepek pro 1 dítě na celý rok: 10 Kč
brožura s katechezemi 50 Kč

Kontakt pro případné dotazy: M. Špačková, e-mail <spackova@biskupstvi.cz>, tel. 533 033 227. Ukázka z loňského roku je k dispozici v Diecézním katechetickém centru v Brně (Petrov 5).

 
© Biskupství brněnské, 26. 8. 2019

M