Katechetický věstník
Vaše ohlasy

Diecézní setkání katechetů v BRNĚ - 25. listopadu 2017

od 8.00

Prezence účastníků (v předsálí)

9.00 – 10.00 Mše svatá (v kostele sv. Leopolda)
celebruje Mons. Pavel Konzbul
10.00 – 10.30  Přestávka
10.30 – 10.40 Úvodní slovo (v sále) - Mons. Pavel Konzbul
10.40 – 11.50 Důležitost býti ženou či mužem pro výchovu
R. D. PhLic. Mgr. Lukáš Engelmann
11.50 – 12.10 Informace z diecéze a z oblasti katecheze
12.10 – 13.10 Oběd a přestávka k vzájemným setkáním

Předávání víry náctiletým
R. D. ThLic. Petr Smolek

14.20 – 14.40  Přestávka
14.40 – 15.40  Mozaika katechetických a pastoračních impulzů
Blok zahrnující řadu nápadů a inspirací z praxe různých farností
nebo osobností
 15.40 Zakončení setkání a požehnání otce biskupa

Přihlášky. Na setkání se přihlašujte do 19. listopadu 2017 on-line zde.

Organizační pokyny:

Setkání se uskuteční v sále Milosrdných bratří v Brně na Vídeňské ulici 228/7. Toto místo je dobře přístupné jak z městské veřejné dopravy, tak autem. Do sálu se vchází z Vídeňské ulice přes historickou vstupní bránu, která se nachází nalevo od kostela s klášterem. Touto branou se dostanete do klášterního dvora, ze kterého již vstoupíte do prostoru předsálí a sálu. Brána bude označena.

Doprava brněnskou MHD:  Je možno použít tramvaj 2, 5 nebo 6 a vystoupit na zastávce „Nemocnice Milosrdných bratří“, nebo okružní autobus č. 44 či 84 (jede mj. ze zastávky Zvonařka) a vystoupit na zastávce „Poříčí“ (vzdálenost 200 m). Rovněž je možno přijet tramvají č. 8, vystoupit na zastávce Vojtova a pak jít pěšky ulicí Polní kolem nemocnice až na ulici Vídeňskou (vzdálenost 500 m).

Parkování pro účastníky setkání je možné v přilehlých ulicích. V sobotu ráno zde bývá volno. Velké parkoviště je pak u hypermarketu Albert na Vídeňské ulici (nadzemní i podzemní, příp. u Ústředního hřbitova, odkud by však bylo potřeba ještě dojet tramvají. Obě tato parkoviště jsou neplacená.

Obědy nám přiveze cateringová firma. Objednali jsme kuřecí řízek s bramborovým salátem. Abychom mohli počet obědů co nejpřesněji určit, prosíme vás, abyste na setkání v daném termínu přihlásili. Přihlášku berte závazně, protože objednané obědy pak už musíme zaplatit. Oběd v ceně cca 80 Kč bude pro účastníky zdarma, budeme jen přijímat dobrovolné příspěvky na celé setkání.

Káva a občerstvení. Po celou dobu bude pro účastníky k dispozici káva, čaj a voda zdarma. Prosíme šikovné katechetky, které by měly trochu času, zda by mohly něco upéct a přivézt ke kávě.

Literatura. V prostorách, kde se bude setkání konat, bude možnost zakoupit si náboženskou literaturu, příp. některé pomůcky do náboženství.

Přihlášky. Na setkání se přihlašujte do 19. listopadu 2017 on-line (viz výše), příp. telefonicky na 533 033 247. Přihlášky jsou potřeba nejen kvůli počtu obědů, ale také z organizačních důvodů. Hlaste se i v případě, kdybyste oběd nechtěli.

A na závěr jedna prosba: Udělejte si dostatek času, abyste se mohli zúčastnit celého setkání. Těšíme se na vás.