Katechetický věstník
Legislativa
Formuláře

AKTUÁLNĚ

Hledáte pomůcku k některé části liturgického roku nebo k určitému tématu?
Otevřete si rubriku Pomůcky.

POUŤ DO ŘÍMA

Skupina převážně katechetek z brněnské diecéze se vydala pod vedením P. Tomáše Koumala, vedoucího Diecézního katechetického centra v Brně, na pouť do Říma (15. až 20.3.2019). V neděli 17. března 2019 po modlitbě Anděl Páně mávali účastníci pouti na Svatopetrském náměstí  usilovně českou vlajkou na pozdrav papeži, a snad i nám doma. Jistě se za nás na svatých místech modlí, a my na ně také myslíme. Tak se na ně podívejme!

POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA V BRNĚNSKÉ KATEDRÁLE

Diecézní katechetické centrum pořádá během pěti pátků postní doby 2019 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně duchovní obnovu na téma O povolání ke svatosti v současném světě.

Obnova začíná vždy mší svatou v 17.30 hodin a po ní následuje promluva inspirovaná papežskou exhortací Gaudete et exsultate. Na závěr (od 20:00 do 22.00 hodin) se koná obvyklá páteční Nikodémova noc (adorace a příležitost k duchovnímu rozhovoru a svátosti smíření).

Promluvy přehled:

8. 3. 2019  Odvaha ke změně – P. Martin Hönig - nahrávka v mp3

15. 3. 2019  Umění rozlišovat – P. Jakub Tůma - nahrávka v mp3

22. 3. 2019  Nástrahy na cestě – jáhen Miroslav Kulifaj

29. 3. 2019  Blahoslavenství – P. Pavel Kafka

5. 4 2019  S humorem a zápalem – biskup Pavel Konzbul

Pokud již nebude možno nahrávku stáhnout (počet stažení je omezen), napište nám na <kc.brno@biskupstvi.cz>.

MALÝ PRŮVODCE POSTNÍ DOBOU

Diecézní katechetické centrum vydalo pomůcku Malý průvodce postní dobou. Je určena všem dospělým k intenzivnějšímu prožití postní doby, zvláště těm, kteří v každodenním shonu nestíhají číst delší texty, ale rádi se nechají inspirovat krátkým duchovním impulsem.

Malý průvodce postní dobou v papírové verzi je již rozebrán. Zájemci mají možnost stáhnout si do svých mobilních zařízení (mobilů, tabletů apod.) aplikaci Malý průvodce postní dobou. Stažení prostřednictvím služby Google Play je zdarma.

Brožurku ve formátu PDF nezasíláme. Prosíme farnosti, na které se snad nedostalo, aby v příštím roce objednávaly zavčas potřebné množství. Děkujeme za pochopení.

VY JSTE MOJI PŘÁTELÉ projekt pro postnÍ DOBU

Diecézní katechetické centrum nabízí farnostem k prožití letošní postní doby projekt s názvem Vy jste moji přátelé. Více informací zde.

Pomůcky pro postní dobu z minulých let
naleznete zde.

PRVOKOMUNIKANTI 2019

Děti, které ve školním roce 2018-19 poprvé přistoupí ke svatému přijímání, jsou zvány na setkání s otcem biskupem Vojtěchem do Brna na Petrov.

Setkání se uskuteční
ve čtvrtek 26. září 2019.

Hymna prvokomunikantů 2018:

nahrávka v mp3, text hymny

Hudba a text Veronika Nováková z Bořetic, nazpívaly děti z Hustopečí a okolí.

Formační setkání katechetů ve školním roce 2018-19

Plán formačních setkání a přednášek pro školní rok 2018-19 pro katechety z Brna i pro zájemce odjinud naleznete zde.