O nás
Aktuálně
Katechetický věstník
Vzdělávací kurzy
Formace katechetů
Pomůcky
Vstupy do škol
Legislativa
Formuláře
Důležité odkazy
Fotogalerie

 

 

 

 

 

AKTUÁLNĚ

Hledáte pomůcku k některé části liturgického roku nebo k určitému tématu? Otevřete si rubriku Pomůcky a klikněte na příslušnou ikonku.

 

Rok milosrdenství

Papež František vyhlásil bulou Misericordiae vultus mimořádný
Svatý rok milosrdenství, který otevře 8. prosince 2015.
V diecézích pak budou otevírány brány milosrdenství o 3. neděli adventní.

Tématem "milosrdenství" se zabývá v tomto školním roce také Katechetický věstník - periodikum brněnské diecéze pro katechety, kněze, jáhny a pastorační pracovníky.

O aktuálních pomůckách, které k tomuto tématu nabízíme nebo doporučujeme, se více dozvíte zde.

 

Zdařilá výstava Monstrance s drahokamy pro Ježíše

Až do konce října mohli lidé přicházející do brněnské katedrály sv. Petra a Pavla obdivovat "monstrance", které vytvořily děti během postní doby 2015. Připravovaly se takto na Národní eucharistický kongres. V návštěvní knize k výstavě se objevilo mnoho poděkování a kladných ohlasů. Kromě českých návštěvníků vyjádřili své dojmy i turisté z různých koutů světa. Měli jsme z toho opravdu radost a děkujeme všem farnostem, které nám své "monstrance" zapůjčily.

Výstavu si aspoň zčásti můžete prohlédnout mezi fotografiemi pořízenými společností Člověk a víra - zde, nebo v naší fotogalerii.

 

Formační setkání katechetů ve školním roce 2015-16
Plán formačních setkání a přednášek pro školní rok 2015-16 pro katechety z Brna i pro zájemce odjinud naleznete zde.

 

 
Aktuální informace pro konkrétní měsíc školního roku

Informace pro katechety brněnské diecéze - září-říjen 2015

Informace pro katechety brněnské diecéze - listopad 2015

 

 
Ukončení Teologického kurzu v Brně

V sobotu 30. května 2015 byl mší svatou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně slavnostně ukončen Teologický kurz. Z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho převzalo Osvědčení o absolvování více než 100 posluchačů, kteří přijeli na brněnský Petrov i se svými rodinami a přáteli.

Teologický kurz je významnou vzdělávací aktivitou, kterou Biskupství brněnské nabízí jednou za dva roky. Kurz se v různých obměnách uskutečňuje již od roku 1990 a zájem o něj stále trvá. Podle ohlasů a hodnocení samotných účastníků přispívá kurz k získání a doplnění náboženských vědomostí, k hlubšímu chápání Bible, liturgie i církve a k prohloubení vztahu s Bohem. Kurz účastníkům rovněž umožňuje zažít společenství, poznat nové přátele a nacházet odpovědi na otázky, které přináší život v rodině, v zaměstnání i ve farnosti.

Fotografie ze slavnosti ukončení si prohlédněte ve fotogalerii.

 

© Aktualizováno 4.11.2015, Biskupství brněnské