O nás
Aktuálně
Katechetický věstník
Vzdělávací kurzy
Formace katechetů
Pomůcky
Vstupy do škol
Legislativa
Formuláře
Důležité odkazy
Fotogalerie

 

 

 

 

 

AKTUÁLNĚ

Hledáte pomůcku k některé části liturgického roku nebo k určitému tématu? Otevřete si rubriku Pomůcky a klikněte na příslušnou ikonku.

 

Jeden den na Petrově 2014

Diecézní katechetické centrum zve kněze, katechetky a katechety brněnské diecéze, kteří chtějí ke konci školního roku uspořádat pro děti z náboženství výlet, aby prožili Jeden den na Petrově (JDP) v Brně. Akce, která se pakuje jednou za dva roky, se letos uskuteční ve čtvrtek 29. května  2014 od 9 do 15 hod. Cílem JDP je umožnit dětem navštěvujícím náboženství setkání s otcem biskupem, návštěvu katedrály, poznávání areálu Petrova i jeho okolí, zážitek společenství při mši svaté a při tematicky zaměřených hrách. Téma letošního JDP budou postavy světců. JDP je šancí zvláště pro ty farnosti, kde děti nemají možnost podobným způsobem zažít společenství věřících vrstevníků.  

Můžete přihlašovat skupinky dětí od 1. do 9. třídy ZŠ s doprovodem dospělé osoby / osob. Děti budou při hrách rozděleny do tří věkových kategorií (1. až 3. třída, 4. až 6. třída a 7. až 9. třída ZŠ). Příspěvek za jedno dítě činí 20 Kč. Přihlášky posílejte elektronicky na adresu <kc.brno@biskupstvi.cz> do 28. 4. 2014. Formulář přihlášky je zde ve formátu Word nebo PDF.

Všichni vedoucí přihlášených skupinek dostanou od organizátorů v první polovině května podrobnější informace.

Malý průvodce postní dobou 2014

Diecézní katechetické centrum v Brně vydalo stejně jako v minulých letech brožurku Malý průvodce postní dobou, letos však z důvodu stěhování do jiné budovy pouze v elektronické podobě. Brožurku si můžete stáhnout v souboru PDF a vytisknout. Formát průvodce je A6 a obsahuje pro každý všední den jeden biblický citát (odpovídající liturgickým čtením daného dne) a jeden impulz k zamyšlení. Tyto impulzy jsou inspirovány výroky papeže Františka pronesenými při různých příležitostech.

Texty obsažené v Malém průvodci postní dobou 2014 jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ do smartphonu či tabletu lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby Obchod Play.

Aktuální pozvánka

Jak mluvit s dospívajícími o víře
P. Dr. Mgr. Ing. Pavel Konzbul.

Datum konání: 12. května 2014
Místo konání: Brno, Petrov 2, v 17 hodin

Přednáška je určena katechetům brněnské diecéze v rámci formačních setkání, ale jsou zváni i zájemci z řad veřejnosti.

Věřím v Boha - apoštolské vyznání víry s obrázky pro děti
Více se o této brožurce vydané v závěru Roku víry dozvíte zde.

 

Formační setkání katechetů ve školním roce 2013-14
Plán formačních setkání a přednášek pro školní rok 2013-14 pro katechety z Brna i pro zájemce odjinud naleznete zde.

 

Vzdělávací kurzy - aktuálně

V sobotu 5. října 2013 byl zahájen kurz Katecheta, který bude ukončen v červnu 2014.

Na něj naváže Teologický kurz, který začne v říjnu 2014 a potrvá do června 2015. Přihlášky pro tento kurz budou k dispozici od června 2014. Více informací najdete v rubrice Vzdělávací kurzy, nebo můžete napsat svůj dotaz na adresu kc.brno@biskupstvi.cz.
 

Jak jsme soutěžili v Roce sv. Cyrila a Metoděje a v Roce víry

 
Aktuální informace pro konkrétní měsíc školního roku

Informace jsou určeny katechetům a kněžím brněnské diecéze:

květen 2014

duben 2014

březen 2014

únor 2014

leden 2014

prosinec 2013

listopad 2013

září-říjen 2013

 

© Aktualizováno 5.11.2013, Biskupství brněnské