Katechetický věstník
Legislativa
Formuláře

AKTUÁLNĚ

Hledáte pomůcku k některé části liturgického roku nebo k určitému tématu?
Otevřete si rubriku Pomůcky a klikněte na příslušnou ikonku (obrázek).

MŮJ MODLITEBNÍK

Novinka Diecézního katechetického centra, po které byla už delší dobu poptávka. Celobarevný sešitek formátu A7 obsahuje základní modlitby (Otče náš, Zdrávas Maria, Věřím v Boha, Zdrávas Královno, Pod ochranu tvou, Anděle Boží), dále Desatero, ranní a večerní modlitby, modlitby před jídlem, v kostele a za zemřelé. Zařazena je rovněž Modlitba pěti prstů papeže Františka. Modlitebník je vhodný pro děti ve věku prvokomunikantů, ale nejen pro ně. Vkusné a vtipné obrázky Martiny Oujeské ocení i děti na druhém stupni ZŠ, ba i mládež nebo dospělí. Sešitek Můj modlitebník stojí 10 Kč. Objednávky přijímáme na <kc.brno@biskupstvi.cz>.

Aktuální pozvánka

V pondělí 26. listopadu 2018 srdečně zveme na přednášku pro katechety (a nejen pro ně).

Téma: Jak prožít mši svatou s dětmi

Přednáší: PaedDr. Marie Nedbalová

Přednáška s ukázkami praktických materiálů se koná od 17 hodin v Brně na Petrově v sále Biskupství brněnského, Petrov 2. Přednáška je určena především katechetům s kanonickou misí a povinností formačních setkání v Brně na Petrově, jsou však vítáni i ostatní zájemci.

XI. CELOSTÁTNÍ KATECHETICKÝ KONGRES

Uskuteční se v Třešti u Jihlavy v termínu od 26. do 28. října 2018.
Téma: Misijní dimenze církve. Program a přihlašování naleznete zde.

PRVOKOMUNIKANTI 2018

Děti, které ve školním roce 2017-18 poprvé přistoupily ke svatému přijímání, byly pozvány na setkání s otcem biskupem Vojtěchem do Brna na Petrov.

Setkání se uskutečnilo
ve čtvrtek 27. září 2018.

Fotografie ze setkání.

Hymna prvokomunikantů 2018: nahrávka v mp3, text hymny

Hudba a text Veronika Nováková z Bořetic, nazpívaly děti z Hustopečí a okolí.

Formační setkání katechetů ve školním roce 2018-19

Plán formačních setkání a přednášek pro školní rok 2018-19 pro katechety z Brna i pro zájemce odjinud naleznete zde.